چرا روند بازنشستگی کارگران سخت و زیان آور اینقدر طولانی می شود؟


چرا روند بازنشستگی کارگران سخت و زیان آور اینقدر طولانی می شود؟

یکی از کارمندان می گوید: بعد از چهار ماه توانستم از کمیته سخت گیرانه و زیان آور پاسخ بگیرم و به تامین اجتماعی دامغان ارجاع دادم. اما روند بررسی تامین اجتماعی به قدری طولانی شد که در سراسر استان سمنا پیگیر تامین اجتماعی شدم و مشخص شد تامین اجتماعی من را فاقد شرایط بازنشستگی می داند.


جمعی از کارگران سنگین و زیان آور در تماس با خبرنگار ایلنا نسبت به تمدید بازنشستگی خود در سازمان تامین اجتماعی شعبه دامغان اعتراض کردند.


آنها می گویند از زمانی که فرم مجدانه برای بررسی به کمیته آسیب های زیان آور ارسال می شود، حدود چهار ماه طول می کشد و با رسیدن پاسخ به تامین اجتماعی، مشکل شغلی جدید شروع می شود. در مورد کمیته سنگین ظرف 4.5 ماه تعیین تکلیف می شود اما در تامین اجتماعی دائمی امروز و فردا انجام می شود و کاری نمی توان کرد.


یکی از کارمندان گفت: روند بازنشستگی من حدود یک سال طول کشید.


این کارمند گفت: چهار ماه بعد توانستم از کمیته خشن و زیان آور پاسخ بگیرم و به تامین اجتماعی دامغان ارجاع دادم. اما روند بررسی تامین اجتماعی به قدری طولانی شد که در سراسر استان سمنا پیگیر تامین اجتماعی شدم و مشخص شد تامین اجتماعی من را فاقد شرایط بازنشستگی می داند.


این کارگر می گوید: دو ماه دنبالش رفتم تا به من بگوید چرا مستمری ندارم. دو ماه بعد به من گفتند عنوان شغلی من اشتباه است و از همان ابتدا توانستند این موضوع را به من بگویند تا بتوانم سریعتر بازنشسته شوم و عنوان شغلی خود را ارتقا دهم. فکر من این است که چرا باید در این فرآیند اینقدر آزاردهنده باشیم؟


با توجه به شکایات کارکنان در مورد طولانی شدن پروسه بازنشستگی، علی اصغر مطهری نژاد (رئیس سازمان تامین اجتماعی دامغان) وی به ایلنا گفت: گاهی اوقات روند کار به تعویق می افتد و کارگر فکر می کند از عمد این کار را انجام داده ایم در صورتی که صحت ندارد. ما یک واحد اختصاصی داریم و فرآیند خاصی دارد، اما گاهی اوقات حجم فایل های پیچیده و مخرب به مرور زمان افزایش می یابد. مثلاً اگر 70 فایل داشته باشیم کارها بعداً انجام می شود.


وی گفت: در دی، بهمن، اسفند، بهمن و اردیبهشت تعداد متقاضیان زیاد و خوب است که رسیدگی به آنها زمان بر است. مثلاً اگر به سال 500 نگاه کنیم، 150 تای آن مربوط به دو ماه آخر سال است که باعث می شود کار دیرتر انجام شود.


مطهری نژاد گفت: به هر حال وقتی پرونده ای به شعبه می رود ما مسئول انجام کار هستیم و تا زمانی که کار را تمام کنیم به عهده خودمان است.


رئیس تامین اجتماعی دامغان همچنین در پاسخ به این سوال که اگر درخواست بازنشستگی کارمندی رد شود و عنوان شغلی با لیست مطابقت نداشته باشد به وی اطلاع می دهید، گفت: در صورت رد درخواست طرف، دلایل آن را به کارمند اعلام می کنیم. رد کردن.”


محسن باقری (عضو هیئت رئیسه شورای عالی شوراهای اسلامی کار تهران) وی در خصوص روند مطالبه بازنشستگی کارگران سنگین و زیان آور به ایلنا گفت: وزارت کار کار تایید یا مردود را شدید و زیان آور می داند.


باقری ادامه داد: پس از این مرحله فرم ها به تامین اجتماعی محل پرداخت الحاقیه ارسال می شود. بیمه شده به شعبه مراجعه و درخواست مستمری خود را به سازمان تسلیم می کند. بر اساس مصوبه، مشاغل ارسالی کارفرما با شغل مورد درخواست کارمند در کمیته تطبیق داده می شود و در صورت انطباق با شغل، کارمند می تواند بازنشسته شود.


باقری در خصوص طولانی شدن پروسه بازنشستگی می گوید: بستگی به وضعیت کارمند در کارگاه دارد. گاهی کارمندان در کارگاه پرونده پرسنلی ندارند و یا عنوان شغلی آنها در سامانه رد نمی شود. تامین اجتماعی را از برج 8 ساله ببینید و کارفرمایان باید بر اساس کدهای ارائه شده توسط سازمان موافقت می کردند و کدهایی را ارائه می کردند. قبل از آن در صورتی که کد کارفرما با کد هیات تامین اجتماعی مطابقت نداشت، کار در سیستم تامین اجتماعی به عنوان نامحدود مردود می شد و هیات تامین اجتماعی حساسیت چندانی نداشت. این امر مشکلاتی را برای کارمندانی که بعداً به دنبال بازنشستگی بودند ایجاد کرد و روند بازنشستگی را طولانی کرد.


به گفته این فعال کار؛ اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و عنوان شغلی درست باشد و کارمند همان عنوان شغلی را به کمیسیون اختصاص دهد حدود دو ماه طول می کشد تا موضوع در کمیته بررسی شود و 2 ماه برای تامین اجتماعی بررسی شود.


آیا پرونده باید به کارمند گزارش شود؟ به عنوان مثال آیا تامین اجتماعی نمی تواند عدم رعایت عناوین شغلی را به کارمند اعلام کند یا از آن جلوگیری کند؟ باقری در پاسخ به این سوال می گوید: طبق دستورالعمل و دستورالعمل شماره 38 سازمان تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی باید در اسرع وقت پاسخگوی بیمه شدگان باشد در غیر این صورت شعب تخلف کرده اند.


باقری می گوید: متأسفانه برخی از شعب سازمان مردد هستند و نمی توانند کارکنان سخت گیر و زیان آور را وارد فرآیند بازنشستگی کنند. کارگری که مستمری سخت و زیان آور دریافت می کند ده سال زودتر بازنشسته می شود و سازمان تامین اجتماعی نیز در قبال این مستمری بگیران بسیار سخت گیری می کند.


انتهای پیام/