پیام شهر بهترین رسانه برای انتشار اخبار مجموعه مدیریت شهری است


پیام شهر بهترین رسانه برای انتشار اخبار مجموعه مدیریت شهری است

یکی از اعضای شورای شهر کاسوین با انتقاد از روند جدید نشریه پیام شهر گفت: اقدامات شورا و مجموعه شهر باید به گوش مردم برسد و رسانه های مجموعه شهرداری بهترین وسیله برای این امر است.


به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه اشدری پیش از جلسه شورای شهر قزوین که عصر امروز در صحن علنی شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تجربه نشان می دهد که تخصیص هدفمند اعتبارات برای فرهنگ سازی، آگاهی بخشی. و بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان نوعی سرمایه گذاری مطمئن و دارای ارزش افزوده است و این امر منجر به افزایش سطح رشد فکری و مشارکت مردم می شود.


این عضو شورای شهر قزوین ادامه داد: شهرداری نسبت به سایر نهادها بالاترین ارتباط را با شهروندان دارد، بدیهی است که با بیشترین بازخورد از سوی آنها مواجه است و رسانه ها می توانند پل ارتباطی شهروندان باشند. و مجموعه مدیریت محیط شهری – نشریه ای متعلق به شهرداری است و با پرهیز از قرار گرفتن در فضای رقابت سیاسی و اقتصادی، تنها باید با شهروندان ارتباط برقرار کرده و از رویکرد، فعالیت، سیاست ها، طرح ها و برنامه های شهرداری اطلاع رسانی کند. مدیریت شهری را در دستور کار خود دارد و باید آن را هم نوشته باشد این یک مزیت است.


وی بیان کرد: سوال اینجاست که هفته نامه پیام شهر با رویکردی جدید و پس از یک دوره پنج ماهه رکود و مهجوریت حتی در روزهای پر از اخبار و حاشیه های اجتماعی، چه میزان از این ویژگی ها را حفظ و اضافه کرده است. شهرداری؟.


نماینده مردم قزوین در مجلس محلی ادامه داد: پیام شهر پس از بیست سال وقفه از انتشار، با نظارت و اصرار اعضای شورا سرانجام بدون قصد بازنشر با آزمون ها و خطاها بازنشر شد. یک رسانه جدید و تازه تاسیس سوال اینجاست که اکنون پس از از دست رفتن دستاوردهای این رسانه که مهمترین آنها پنج هزار شهروند و به عبارتی پنج هزار مشتری و خوراک فکری و محتوای فرهنگی نهادها و شوراهای شهرداری دائمی و هفتگی بود. چه تغییرات دیگری را شاهد خواهیم بود رویکرد و عملکرد این رسانه و چقدر از محتوای آن به شهرداری و شورای شهر اختصاص دارد.


ضعف اجرای گزارش شهر قزوین


وی با تاکید بر تفاوت رویکرد نشر سازمانی و شخصی گفت: در چهار شماره بعدی منتشر شده نه از لحاظ گزارش عملکرد و اقدام و نه با رویکرد چالشی و انتقادی تاثیری از عملکرد و رویکرد شهرداری وجود ندارد. . و با بررسی محقق از چرایی عدم طرح ها و برنامه ها یا انعکاس سوالات و دغدغه های شهروندان و یا حتی اطلاع رسانی در مورد مسائل مهم مانند راه اندازی چهار منطقه شهرداری تازگی ندارد و اکثر صفحات آن و سرفصل ها منعکس کننده رویدادهای غیر مرتبط با این مجموعه، حوزه کاری و مخاطبان آن یعنی جمعیت است


اشدری ادامه داد: باید فرض کرد در شرایطی که در نشریه جایی برای انعکاس اخبار مربوط به شورا و شهرداری وجود ندارد و همچنین مقاله خاصی درباره اعضای شورا، اقدامات و جلسات آنها وجود ندارد. به عنوان نمایندگان مردم و منتخبان در این نهاد بارها شاهد انتشار عکس ها و یادداشت های مدیر مسئول، سردبیر و روابط عمومی شهرداری در صفحات اول و سایر صفحات این رسانه بوده ایم که هر ردیف و ستون متعلق به شأن حقوقی شورا و شهرداری است و به عبارت دیگر متعلق به جمعیت است نه افراد خاص.


وی بیان کرد: به ذهن شنوندگان می رسد که این رسانه خزانه داری به عنوان فرصت و وسیله ای برای ارائه و تهیه رزومه برای افراد خاصی که به بهانه های واهی و بدون انتشار آن از این کار جلوگیری شده اند و اکنون با استفاده از این ارزشمند استفاده شده است. فرصت و فرصت و ایجاد شغل برای نزدیکان خود و بدون تغییر مثبت در رویکرد و عملکرد رسانه ای، آن را در سطح بسیار ضعیف تری نسبت به قبل منتشر کردند.


پیام شهر بهترین رسانه برای انتشار اخبار مجموعه مدیریت شهری است


این عضو شورای شهر کزوینا تاکید کرد: نشریه ای که هنوز نتوانسته حوزه استحفاظی شهرداری و گروه هدف آن را شناسایی کند و مشکلات و مشکلات ساکنان این منطقه را حل کند و صدای خود را درآورد. از مسئولان شهری شنیده می شود چرا باید از این فراتر رفت و مرز را مشخص کرد و در شرایطی که جهل کامل کل شورا و شهرداری را به تصویر کشیده است، بر چه اساسی عکس یک فرد خاص را روی ویترین چاپ می کند. مجله در هر شماره


وی ادامه داد: این رسانه از نظر مخاطب شناسی و شناسایی گروه هدف که اولین رسالت و گام اول در مدیریت رسانه است و اینها رسانه های سازمانی هستند، توانمند نیست اما دارای کاستی های فنی و تخصصی و نیاز به ایجاد است. کارگروهی متشکل از کارشناسان و کارشناسان بریدین برای تصمیم گیری در این زمینه.


اشدری تاکید کرد: اقدامات شورای شهر و مجموعه شهر باید به گوش مردم برسد و رسانه های مجموعه شهرداری خود بهترین ابزار برای این امر هستند.


انتهای پیام/