پورتو – آغاز پرتغال

پورتو که نام خود را به شراب بندری داده است و خود این کشور دومین شهر بزرگ پرتغال است. این مادر صنعت شراب پرتغال است. در ابتدا پورتو به عنوان یک بندر رومی ساخته شده است.اشاره به صلیبیون و سرازیر شدن ثروت از مستعمرات دریایی پرتغال در گذشته این شهر حفظ شده است. این شهر بر روی رودخانه دورو، که یکی از بزرگترین رودخانه های اروپا است، واقع شده است. نام آن از کلمه “طلا” گرفته شده است. این نه تنها به این دلیل است که رودخانه تأمین کننده انگور که برای تولید شراب معروف استفاده می شد، منبع اصلی سلامتی کشور بود، بلکه به این دلیل است که کشتی ها در دوره اختراعات پرتغالی ها در کنار این رودخانه به دریا می رفتند.

پورتو یک شهر پرشور باستانی است. پر از ساختمان های زیبا است. کلیسای جامع Se و بسیاری از کلیساهای ساخته شده در قرن XII بسیار تحت تاثیر قرار می دهند. با بازدید از قلعه ای که آلفونسو انریکس در آن متولد شده است، تاریخ شما را احاطه کرده است. بازدیدکنندگان با مهمان نوازی اشرافی در قلعه ها و خانه های متعدد پذیرفته می شوند. منطقه ساحلی، معروف به ریبیرا، دارای خیابان‌های باریک و پرپیچ و خم با خانه‌ها، نماهای رنگارنگ و انرژی بی‌قرار کارگران است. کلیسای سدوفیتا، حوله کلریگوش و کلیسای سان فرانسیسکو نیز ارزش بازدید دارند. پل دونا ماریا پیا که توسط گوستاو ایفل در سال 1877 ساخته شد، پورتو را به ساحل جنوبی رودخانه دورو متصل می کند. چندین موزه، سالن کنسرت، تئاتر، کتابخانه و کتابفروشی در پورتو واقع شده است. موزه Saores Dos Reis به نام مجسمه پرتغالی قرن نوزدهم نامگذاری شده است. این مجموعه از هنر مدرن پرتغالی را نگه می دارد. زندگی و سنت های شهر از ابتدا تا امروز در موزه تاریخ و قوم نگاری شرح داده شده است.

با شروع سفر خود از پورتو، می توانید به شمال پرتغال پیاده روی کنید. شهر ویلا نوا د گایا که توسط پادشاه آلفونسو سوم در سال 1253 تأسیس شد، در آن سوی رودخانه قرار دارد. منشاء و تاریخ آن با صادرات شراب بندری مرتبط است. شراب بندری طعم خود را از براندی می گیرد که در طی فرآیند تخمیر با هدف جلوگیری از آن و حفظ شیرینی انگور که نشانه یک شراب خوب است به آن اضافه می شود. این یک شراب گران قیمت تصفیه شده است که از پرتغال به سراسر جهان صادر می شود.

پورتو مانند لیسبون مرکز موسیقی فادو است. چندین خواننده و نوازنده موسیقی فولکلور گیتار می نوازند و ترانه های غنایی نوستالژیک در مورد عشق و دلتنگی می خوانند. پورتو یکی از صنعتی ترین مناطق پرتغال است. این شهر به دلیل پویایی سنتی بورژوازی های شهر، صداقت و اعتماد به نفس آشکار آنها به “شهر کار” نیز معروف است.

رژیم لاغری سریع