پلتفرم ها رقیب خبرگزاری صدا و سیما ایلنا نیستند


پلتفرم ها رقیب رادیو و تلویزیون نیستند

قائم مقام سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (ساترا) تعامل با پلتفرم ها را رویکرد اساسی این سازمان دانست و اظهار داشت: صدا و سیما و ساترا هیچ یک از پلتفرم ها را رقیب خود نمی دانند و آنها را می بینند. به عنوان مکمل آنها.”


به گزارش ایلانا به نقل از روابط عمومی ساترا؛ محسن قمی نسب معاون سترا دیروز جمعه 16 مرداد ماه در گفت و گوی تلفنی با برنامه «سینماچی» رادیو جاوا در خصوص موضوع تعامل سترا با پلتفرم ها اظهار داشت: اولین و مهمترین سیاست ما به عنوان رگولاتور در فضای مجازی، تعامل است. شفافیت و مقررات نظارتی اساس قانون مقررات و اسناد از پایین به بالا است. در سال های گذشته همکاران سابق ما در سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (SATRA) فعالیت داشتند و این فعالیت ها تا امروز ادامه دارد.


وی افزود: البته ممکن است برخی رویکردها و سیاست ها تغییر کرده باشد که طبیعی است. این تغییرات در راستای تحول و نظارت بهتر و تعامل بهتر است. در این راستا با تمام پلتفرم هایی که مجوز ما را دارند تعامل خوبی داریم و مرتب با آنها ملاقات می کنیم.


معاون سترا در ادامه گفتگو درباره اعتراضات اخیر به یکی از سکوها گفت: توجه داشته باشید که تعداد سکوها زیاد است. بنابراین، برخی از پلتفرم‌ها با تعداد بسیار محدودی از سیستم‌هایی که در آنها فعالیت می‌کنند، ممکن است بخشی از عملیات خود را تحت چارچوب مقررات SATRA قرار ندهند. این نقض قوانین و مقررات کلی است.


قائمی نسب در ادامه اظهار داشت: همانطور که می دانید فعالان صوتی و تصویری در فضای مجازی بنا به دستور مقام معظم رهبری و بر اساس قوانین و مستندات فوق باید مجوز صدا و سیما و به طور مشخص از ساترا دریافت کنند. اگر کسی اجازه نگیرد به او تذکر داده می شود.


وی در بخشی دیگر از این گفت و گو با رد تصویری که تعداد محدودی از رسانه ها درباره صدا و سیما به عنوان رقبای پلتفرم ایجاد کرده اند، تاکید کرد: به صراحت می گویم که سازمان صدا و سیما و به طور مشخص ساترا تنها وجود سکوها نیست. و عملکرد آنها او رقیب خود را نمی شناسد، اما رسانه ها را مکمل خود می داند و معتقد است که آنها و فعالیت هایشان توانایی افزایش فعالیت تلویزیونی در عرصه وسیع و پرمخاطب را دارند.


قائم نسب در پایان راهکار سترا برای انصراف بخشی از سریال، تعلیق بخشی از پخش و تضییع حقوق کاربران را برشمرد و گفت: بر اساس شرح وظایف ما، قوانین و مقررات حفظ حقوق مخاطب یکی است. در مورد مسائل مهمی که ساترا به آنها می پردازد.


انتهای پست/