پرونده حسین زاده در شارلوا: انتقال همچنان مسدود است!


پرونده حسین زاده در شارلوا: انتقال همچنان مسدود است!

ناتوانی باشگاه استقلال در پرداخت بند فسخ، تکمیل شدن انتقال حسین زاده به شارلوا را پیچیده می کند.


به گزارش ایلنا، به نقل از سایت لو سوآر، امیرحسین حسین زاده هافبک 21 ساله ایرانی که یک هفته در بلژیک خواهد ماند، هنوز بازیکن رسمی شارلوا نیست. ظاهراً این مانع از حضور او در شکست 1-0 شارلوا در یونیون سن ژیل نشد که جمعه گذشته برگزار شد، اما این جوان ایرانی هنوز اجازه ندارد به عنوان یک فوتبالیست در آنجا بازی کند.


برای این، در واقع چندین نکته وجود دارد که باید حل شود، از جمله پرداخت هزینه انتقال او. در واقع از سه هفته پیش که او در محل تمرین گاردنا حضور داشت، مدیران باشگاه تصمیم گرفتند بند فسخ ۲۵۰ هزار دلاری این بازیکن را به باشگاه استقلال پرداخت کنند. حتی اگر این مبلغ برای رئیس جدید باشگاه ایران ناکافی به نظر می رسید، رئیس جدید نمی توانست به آن اعتراض کند زیرا توافق از قبل انجام شده بود.


اما در حالی که یک ربع میلیون برای آوردن بازیکنی با پتانسیل بسیار بالا کافی است، اما هنوز موفق نشده است مبلغی را به حساب باشگاه ایرانی واریز کند.


و اینجاست که پیچیده می شود زیرا در حال حاضر به دلیل تحریم های اقتصادی بین المللی علیه ایران امکان واریز هیچ مبلغی به حساب ایران وجود ندارد. و این بدیهی است که هنگام تکمیل نقل و انتقال بازیکنان بین طرف های مختلف یک نگرانی است.


در واقع تا زمانی که باشگاه آسیایی این مبلغ را دریافت نکند، بعید است که TMS مدرک لازم وابستگی این بازیکن را به فدراسیون فوتبال بلژیک در شارلوا صادر کند.


سران باشگاه سعی کرده‌اند راه‌های دیگری را که فیفا تایید کرده است برای تسویه حقوق خود با استقلال بیابند، اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است و پرونده همچنان بلاتکلیف است. همچنین در حالی که برای نادر بنبوعلی مجوز کار از اداره اتباع بیگانه و انتخاب او به اتحادیه مربوطه در هفته گذشته نسبتاً سریع بود، در مورد امیرحسین حسین زاده، به نظر می رسد این روند کمی طولانی تر شود. . با این حال، دریافت این مجوز یکپارچه دومین شرط لازم برای یک باشگاه برای پیوند بازیکن به فدراسیون است.


استقلال علاوه بر تعدیل وضعیت او در وزارت خارجه، حتی اگر هنوز راه حلی برای پرداخت پیدا نشده باشد، با ارسال مدارک تایید این انتقال موافقت کرد. شارلوا بدون توجه به هر چیزی هزینه آن را پرداخت خواهد کرد، اما او باید نحوه انجام آن را بیابد. اگر نقل و انتقالات قبلی بازیکنان ایرانی به باشگاه نگرانی چندانی ایجاد نمی کرد به این دلیل است که تحریم های بین المللی و همچنین قوانین انتقال بازیکنان به بلژیک تغییر کرده است.


انتهای پیام/