پرداخت 150 میلیون تومان به متقاضیان سیل زده بندر امام خمینی


پرداخت 150 میلیون تومان به متقاضیان سیل زده بندر امام خمینی

رئیس صندوق مسکن ملی انقلاب اسلامی گفت: در جلسه هیات وزیران علاوه بر تسهیلات قبلی، اعطای وام 1.5 میلیارد ریالی به متقاضیان ساخت مسکن در مناطق آسیب دیده از سیلاب بندر امام خمینی (ره) تصویب شد.


به گزارش ایلنا از خوزستان، اکبر نیکزاد به همراه مدیرکل صندوق مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در بازدید از روند احیای مناطق سیل زده بندر امام خمینی (ره) گفت: در در جلسه هیأت وزیران علاوه بر موارد قبلی برای ساخت هر واحد به تصویب رسید و مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال با سود 5 درصد به ساکنین تعلق می گیرد.


وی با بیان اینکه پرداخت یارانه جدید بار مالی زیادی بر دوش دولت ایجاد کرده است، تصریح کرد: رئیس جمهور به مشکلات منطقه خوزستان واقف است و امکان ایجاد یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای پنج هزار واحد مسکونی را در نظر گرفته است. . که چند روز پس از تصویب به بنیاد ارسال شد.محل اقامت کشور انقلاب اسلامی اعلام شد.


رئیس صندوق مسکن ملی انقلاب اسلامی گفت: بانک مرکزی در حال حاضر این مصوبه را به بانک های فعال در بندر امام خمینی (ره) ابلاغ می کند.


وی ادامه داد: تا چند روز آینده بانک های کار شناسایی و طی مراحل ساخت و ساز تعیین شده این تسهیلات پرداخت می شود. بانک به شما اجازه واریز کل شی را به یکباره نمی دهد، زیرا در صورت پرداخت هزینه و تکمیل نشدن تعداد واحدها، مسئولیت آن بر عهده ما خواهد بود.


نیکزاد اعلام کرد: وزارت نیرو در زمینه تامین برق از جمله آب و برق اقدامات لازم را انجام خواهد داد و وزیر نیرو نیز قول داد برای یادآوری موضوع به مدیران استانی اقدام کند. همچنین باید وام داده می شد و بیشتر کار انجام شده است.


رئیس صندوق مسکن انقلاب اسلامی کشور در خاتمه تصریح کرد: کارهای نجاری مانند دیوارکشی، گچ بری، سیمان کاری و امثال آن باید آغاز شود و کارخانجاتی که محصولات لازم را تولید می کنند، بحث شود تا کالاها را با قیمت کمتری عرضه کنند. .انتهای پیام/