پرداخت یارانه نقدی از همان ابتدا خلاف قانون و دور زدن مجلس بود/ اگر دولت نیاز به قانون جدیدی در جراحی اقتصادی دارد، رهبری آن را تصویب کنند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.


پرداخت یارانه نقدی از همان ابتدا خلاف قانون و دور زدن مجلس بود/ اگر دولت نیاز به قانون جدیدی در جراحی اقتصادی دارد، رهبری آن را تصویب کنند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

یکی از اعضای کمیسیون اقتصاد ملی صائمه گفت: اگر دولت نیاز به تصویب قانونی در حوزه جراحی اقتصادی دارد، بهتر است مجلس را درگیر این موضوع نکند و مسئولیت اتفاقاتی که دوباره رخ می دهد را بر عهده بگیرد.


حجت الاسلام محمد باقری بنابی نماینده بناب در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره لایحه جدید ارائه شده از سوی دولت که در آن دولت به دنبال لغو تامین کالاهای اساسی است. خطاب به مردم درباره قیمت شهریور 1400 از تبصره 1 بودجه (ص) ایسته گفت: اقدام دولت در خصوص اصلاح قیمت ها و جراحی اقتصادی کار خوبی بود که شروع شد و باید ادامه پیدا کند اما از ابتدا گفتیم. که دولت برنامه ای برای این موضوع ندارد و باید برنامه مدون خود را برای تصویب مجلس ارائه کند.


وی ادامه داد: اما متأسفانه چون قوانینی که ما تصویب می کنیم بر اساس کار کارشناسی نیست و افرادی که می خواهند طرح یا لایحه ای ارائه کنند واقعیت ها را در خیابان نمی بینند در نتیجه تئوری هایی را مطرح می کنند که در دانشگاه ها می خوانند. قانون را برای مردم تصویب می کنند و بعد از 2-3 ماه با مشکل اجرا مواجه می شوند.


یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اولاً این موضوع تثبیت قیمت و پرداخت یارانه نقدی که الان می پردازند خلاف قانون و دور زدن مجلس است و الان می بینیم که مجلس را دور زده اند و انجام می دهند. . یکسان. اگر خواستار تایید مجدد هستند، دیگر لازم نیست به مجلس بروند، خودشان در جلسه سران قوا تصمیم بگیرند و هر طور که می خواهند تصویب کنند. نیازی به طرح مجدد آن در مجلس و اتهام زدن به مجلس نیست.


وی ادامه داد: به نظرم بهتر است اگر لازم باشد این موضوع قانونی را خودشان در جلسه سران قوا تصویب کنند، مجلس را درگیر این کار نکنند و خودشان مسئولیت اتفاقات تکراری را بر عهده بگیرند. .


باقری بنابی گفت: اکنون که 4 ماه است این کار را خلاف قانون انجام داده اند، از این پس سران تکلیف بدون مجلس که به بدنه پارلمانی شورای اسلامی تبدیل شده است، انجام دهند.


انتهای پیام/