پرداخت وام 12 میلیون تومانی به بیش از 50 هزار مستمری بگیر


پرداخت وام 12 میلیون تومانی به بیش از 50 هزار مستمری بگیر

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: بیمه اجتماعی امسال نسبت به سال گذشته 70 درصد حجم وام بازنشستگان را افزایش داده و حجم این صندوق را از هفت میلیون به 12 افزایش داده است. میلیون. تومان


به گزارش ایلنا، احمد اسفندیاری با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد مستمری بگیران و مستمری بگیران کشور تحت پوشش خدمات و حمایت های سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: حمایت و تکریم مستمری بگیران و مستمری بگیران و همچنین تامین خدمات خدمات متنوع و مطلوب این سازمان یکی از برنامه های مهم و اولویت دار است و از ابتدای اجرای طرح پرداخت مایحتاج اساسی – از ابتدای سال 1398 – بیش از 650 هزار واحد تسهیلات به مستمری بگیران پرداخت شده است.


وی ادامه داد: این سازمان در سال 1401 با افزایش 70 درصدی میزان وام های مورد نیاز مستمری بگیران و بازنشستگان نسبت به سال گذشته، مبلغ ریالی این شیء را از هفت میلیون به 12 میلیون تومان رساند و تاکنون در مرحله اول. . 50000 و 730 واحد شیء در سال جاری به مشمولان این طرح پرداخت شده است.


معاون فرهنگی، اجتماعی و استانی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تسهیلات مورد نیاز مستمری بگیران و مستمری بگیران در سال جاری در شش مرحله پرداخت می شود، گفت: در سال 1401 سازمان تامین اجتماعی میزان تسهیلات را افزایش داد. وام 70 درصدی نسبت به تا سال گذشته ریالی این شیء از هفت میلیون تومان به 12 میلیون تومان افزایش یافته و تاکنون 50 هزار و 730 واحد عینی در مرحله اول به مستمری بگیران و بازنشستگان واجد شرایط پرداخت شده است. پروژه


اسفندیاری با اعلام اینکه متقاضیان صندوق 12 میلیون تومانی توسط کانون های بازنشستگی ثبت نام شده و به طور کامل از دسترس خارج می شود، تصریح کرد: امسال در مجموع 416 هزار بازنشسته و مستمری بگیر از این صندوق بهره مند می شوند.


وی با اشاره به اینکه مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی و تامین نیازهای این بستگان از مهمترین دغدغه های سازمان تامین اجتماعی است، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال و در مراحل بعدی، تسهیلات پرداخت می شود. 365 هزار مستمری بگیر و مستمری بگیر دیگر از این مزایا برخوردار می شوند.


نائب رئیس سازمان تامین اجتماعی به تفاهم نامه این سازمان با بانک رفاه کارگران و کارمزد چهار درصدی مزایای اعطایی به بازنشستگان با بازپرداخت ۲۴ ماهه اشاره و بیان کرد: سیاست حمایتی برای ارتقای امنیت اجتماعی. وضعیت بازنشستگان ادامه خواهد داشت


اسفندیاری با اشاره به اینکه در سال های گذشته 30 درصد از هزینه های بیمه تکمیلی مستمری بگیران توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شد، گفت: در حال حاضر این سازمان 50 درصد حق بیمه تکمیلی مستمری بگیران و خدمات تحت پوشش بیمه تکمیلی را می پذیرد و پرداخت می کند. در مقایسه با سال گذشته نیز رشد چشمگیری داشته است.


وی با اشاره به از سرگیری طرح کرامت رضوی در سال جاری یادآور شد: از ابتدای تیرماه اعزام مستمری بگیران و مستمری بگیران بیمه اجتماعی به زیارت امام رضا (ع) در قالب طرح کرامت آغاز شده است. پروژه رضوی». طبق برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به مسائل رفاهی و تقویت سلامت و نشاط معنوی بیش از 100 هزار نفر از این عزیزان به همراه همسرانشان به این سفر اعزام می شوند.


معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تامین اجتماعی به ارائه 18 نوع خدمات بیمه ای و درمانی به مخاطبان تحت پوشش این سازمان اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه خدمات رایگان درمانی بستری برای بیمه شدگان بالاتر از 65 سال سن. سن در کلیه مراکز درمانی کشور طرف قرارداد از دیگر اقدامات این سازمان می باشد.


اسفندیاری با اعلام اینکه معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی با 393 مرکز درمانی و بیش از 10 هزار تخت فعال به مخاطبان و مستمری بگیران خدمات ارائه می کند، گفت: بیش از 30 درصد از مراکز درمانی سرپایی این سازمان بالای 65 سال سن دارند. .


وی به اجرای طرح تحول درمان و راه اندازی کلینیک دیابت و فشار خون با استفاده از ظرفیت های موجود مراکز درمانی خصوصی اشاره و خاطرنشان کرد: سازمان بیمه اجتماعی با آموزش 500 پرستار، 92 متخصص تغذیه و 400 پزشک خانواده در حال اجرای آن است. . برنامه ریزی برای خدمت رسانی و تکریم مشتریان و بازنشستگان.


انتهای پست/