پخش شوکران با حضور دکتر مهدوی دامغانی


قطعات

امشب (شنبه 19 خرداد) ساعت گفت و گوی تلویزیونی با مرحوم احمد مهدوی دامغانی، اسلام شناس و استاد سابق دانشگاه های تهران، پنسیلوانیا، کمبریج و هاروارد ساعت 22:45 از شبکه چهار سیما فضلی نژاد پخش می شود. شوکران.


به گزارش ایلنا، دکتر احمد مهدوی دامگانی، اسلام شناس و استاد سابق دانشگاه های تهران، پنسیلوانیا، کمبریج و هاروارد روز جمعه 26 خرداد در سن 95 سالگی درگذشت.


وی مقیم آمریکا و از سال 1985 در فیلادلفیا زندگی می کند و رئیس مرکز اسلامی منطقه است. وی گفت: من 35 سال است که در آمریکا هستم و روحم در ایران است. من در ایران همه چیز دارم و قبل از رحلت عتبه‌بن موسی‌الرضا(ع) توفیق دریافت سهمی داشتم و پیکرم در مشهد به خاک سپرده می‌شود.


مهدوی دامغانی در پایان این برنامه با دعای خیر برای مخاطبان شوکران اعلام کرد که اگر مصمم به نوشیدن یک فنجان شوکران با ایمان است، طبیعتا آماده است. او گفت: «روح ارزشمند من ارزشی ندارد، اما این اتفاق در آمریکا نخواهد افتاد. تقیه تا زمانی است که پاها خون نباشد. «مرگ اگر مرد است به سوی من بیا/ تا خوش به حال او شوم» انشاءالله خدا مرا حفظ کند و به یقین بمیرد.


از آثار مهدوی دامغانی تا «از علی آموز اخلاص عامل»، «رساله خضر»، «شاهزاده اعلای شهربانو»، «در باغ نور»، «گزیده ای از احادیث حق»، «گزیده ای از شعر سعدی در عربی، «مکاشفه نسفی»، بررسی و حاشیه، المجدی فی انساب الطلاب «(مطالعه)، نام سحر در یاد شعر و شعر» (تصحیح، تحقیق)، دیوانس خازن ها (عبدالله). بن احمد خازن) (تصحیح و تحقیق) و الوحشیات)» (تصحیح).


علی محمد سجادی «نتیجه زمان»، «نوشتن در احادیث دیگر»، علی محمدا سجادی و سعید واعظ «خاطره قمرها و قطرات باران»، علی محمد سجادی و سعید واعظ «به یاد عزیزان» و «در پیری برف» نوشته علی محمد مجموعه مقالات سجادی و سعید واعظ.


انتهای پیام/