وی بر لزوم رسیدگی به مشکل روستاها و مناطق کم آب و تدوین سند مدیریت آب تاکید کرد.


وی بر لزوم رسیدگی به مشکل روستاها و مناطق کم آب و تدوین سند مدیریت آب تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران آب و مدیریت منابع آبی کشور بر لزوم تدوین سند مدیریت آب تاکید کرد و گفت: مدت زمان.


به گزارش ایلنا، محمد باکر کلیباف شامگاه چهارشنبه (26 خرداد) در دیدار با وزیر نیرو، بحران آب و مدیریت آب را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: بحران آب یکی از مشکلات اساسی کشور است که باید به آن رسیدگی شود. برنامه هفتم توسعه را ببینید: لازم است سند مدیریت آب با همکاری دستگاه های مسئول و مرتبط تدوین شود و زمینه ساز فعالیت ادارات مختلف در این زمینه باشد.


وی تاکید کرد: ما در مجلس آمادگی داریم در تصمیم گیری های اصولی در قوانین مختلف و در برنامه هفتم توسعه برای رفع مشکلات مدیریت آب به وزارت آموزش و پرورش کمک کنیم و کمیسیون های تخصصی مجلس نیز آمادگی دارند در تاریخ 10 تیر 87 مصوبه ای را ارائه کنند. کمک به دولت در مدیریت آب


رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اتاق تصمیم گیری در مورد آب نباید تاریک باشد، گفت: معتقدم برای رفع بحران آب فعلی و قریب الوقوع باید سه گام اساسی برداریم؛ اردوها برای رفع مشکل آب. در روستاها و مناطق تحت تاثیر بار آبی و توجه ویژه به پروژه های منتخب وزارت آموزش و پرورش در این حوزه، برای تطبیق آن برنامه ریزی و اقدام گردد.


وزیر نیرو از توجه مجلس به آب و برق در قانون بودجه 1401 تشکر کرد.


در این نشست علی اکبر محرابیان وزیر نیرو نیز خاطرنشان کرد: در بحث آب باید به فکر اعمال حاکمیت و مدیریت آب، تکمیل محصولات نیمه تمام و استفاده از ظرفیت های خیرین برای حل مشکلات آب باشیم. ، گفت: وزارت نیرو 352 پروژه را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام آب در کشور به اتمام رسانده و بودجه مورد نیاز این پروژه ها را محاسبه کرده است.


وی همچنین با ارائه گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در مدیریت منابع تولید و مدیریت مصرف برق، تاکید کرد: دولت سیزدهم برای بازگشایی بیشتر مردم برای افزایش مدیریت تولید و مصرف برنامه ریزی کرده است.


وزیر نیرو با تشکر از توجه ویژه مجلس به نیازهای حوزه آب و برق در بودجه 1401 خاطرنشان کرد: تداوم هماهنگی دولت و مجلس می تواند بر پراکندگی فائق آمده و گامی در جهت تخصیص بودجه سالانه باشد. . .


انتهای پیام/