ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن


02 ژوئن 2020

آیا جهان در وضعیت بدی قرار دارد؟

ویروس کرونا یا کووید -19 در یک چشم بر هم زدن کل جهان را تیره کرده است. تا به امروز ، بیش از 5 میلیون مورد در سراسر جهان وجود دارد که ایالات متحده بیشترین تعداد موارد آلوده را دارد. تقریباً همه کشورها رویکردی شدید و بی سابقه را برای مهار شدید شیوع ویروس اتخاذ کرده اند. این یا “بلوک کامل” یا “بلوک جزئی” است تا از انتشار ویروس ها جلوگیری شود. عبارت “در خانه بمانید” هر روز در سراسر جهان طنین انداز می شود.

برخی از کشورها در “محاصره جزئی” یا همچنین به عنوان فرمان کنترل حرکت (MCO) شناخته می شوند ، جایی که مردم می توانند خانه های خود را ترک کنند. بی فایدهبه فقط کارگران بخشهای اصلی مانند بهداشت و اجرای قانون و کسانی که نیاز به خرید کالاهای اساسی مانند غذا و دارو دارند می توانند از خانه خارج شوند. مالزی به تازگی از مرحله چهارم دستور کنترل حرکت به دستور کنترل مشروط حرکت (CMCO) رفته بود.

سنگاپور تا 01.06.2020 وارد قرنطینه شده بود. این امر در مورد همه کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و اسپانیا صادق است. هدف اصلی این است که با ماندن در خانه زنجیره عفونت را قطع کنید.

COVID-19 واقعاً چیست؟

کروناویروس جدید نوعی کروناویروس جدید است که قبلاً هرگز شناسایی نشده بود. توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) ثابت شده و تأیید شده است که می تواند از فردی به فرد دیگر از طریق قطرات تنفسی یا تماس مستقیم آلوده شود. به علاوه ، می توان آن را روی سطوح و اشیاء مانند دکمه های آسانسور ، تلفن ها و حتی دستگیره درها گذاشت.

3 نشانه اصلی برای مبتلایان به COVID-19 وجود دارد که عبارتند از تب ، سرفه و مشکل در تنفس. بسیار مهم است که در صورت بروز هر یک از علائم ، باید با تماس با بیمارستان منطقه ای خود از پزشک کمک بگیرید.

چگونه از COVID-19 جلوگیری کنیم؟

1 کاهش مخاطبین

فاصله اجتماعی یا انزوای خود از طریق اجرای محاصره برای هر کشور مشخص می شود. فاصله گذاری اجتماعی به این معناست که وقتی فرد برای خرید ملزومات ضروری بیرون می رود ، باید 1 متر از شخص دیگر فاصله بگیرد. این امر بسیار مهم است زیرا در صورت نزدیک بودن بیش از حد به فرد مبتلا ، یک سرفه بدون سرپوش ساده می تواند ویروس را مستقیماً به دهان ، بینی یا چشم منتقل کند.

حداقل 1 متر دور بودن از یکدیگر می تواند به جلوگیری از وقوع فاجعه بارها و بارها کمک کند. همچنین مهم است که کسی را در آغوش نگیرید یا دست ندهید حتی اگر می دانید که او آلوده نیست. به گفته WHO ، ویروس می تواند در دسترس نباشد و اگر مجبور شوید صورت خود را بمالید ، آلوده خواهید شد. به همین دلیل توصیه می شود ، اگر اجباری نباشد ، از هرگونه تماس فیزیکی اجتناب کنید و حداقل 1 متر از یکدیگر فاصله بگیرید.


2 همیشه دستان خود را بشویید

این ممکن است ساده به نظر برسد ، اما طبق گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، شستن دست ها با صابون می تواند پتانسیل ویروسی را که روی دست شما چسبیده است از بین ببرد. توصیه می شود که بعد از عطسه یا سرفه ، قبل و بعد از رفتن به دستشویی و قبل از غذا دست های خود را تمیز یا بشویید. در صورت عدم وجود آب یا صابون ، می توانید از ضدعفونی کننده دست برای ضدعفونی کردن دستان خود استفاده کنید.

3 هنگام عطسه و سرفه همیشه دهان و بینی خود را ببندید

همانطور که در بالا ذکر شد ، نشان داده شده است که ویروس می تواند از طریق قطرات سرفه یا هنگام عطسه به شخص دیگر منتقل شود. برای جلوگیری از خطر عفونت دیگران ، همیشه باید دهان خود را در چنین شرایطی بپوشانید. اگر ماسکی در اطراف شما وجود ندارد ، می توانید از ماسک صورت معتبر مانند N95 ، ماسک جراحی ، دستمال یا حتی دست خود استفاده کنید. این می تواند زنجیره عفونت را بشکند.

4- همیشه از دست زدن یا تماس فیزیکی با فرد آلوده خودداری کنید

این مهم است! در هر صورت ، هر زمان که بیرون هستید ، از دست زدن ، در آغوش گرفتن یا حتی دست دادن با دوستان خود اجتناب کنید. به گفته سازمان بهداشت جهانی ، اگر فردی که با او در تماس هستید ویروس را روی خود داشته باشد ، وقتی برای مثال با او دست می دهید ، در دست شما باقی می ماند. اگر تا به حال فردی را که فکر می کنید آلوده است لمس کردید ، هرگز صورت خود ، از جمله بینی ، دهان و چشم های خود را لمس نکنید. در عوض ، بلافاصله دستان خود را با صابون بشویید یا از ضدعفونی کننده های مجاز استفاده کنید.

5- در خانه بمانید (مخصوصاً وقتی بیمار هستید)

آخرین قطره ای که می تواند زنجیره COVID-19 را قطع کند ، ماندن در خانه است. بسیار توصیه می شود که فقط برای خرید ملزومات ضروری مانند غذا و دارو بیرون بروید. به این ترتیب ، خطر انتقال ویروس را بیشتر کاهش می دهد. اگر علائمی مانند تب ، سرفه یا مشکل در تنفس دارید ، با نزدیکترین بیمارستان یا کلینیک تماس بگیرید. هرگز از خانه خارج نشوید زیرا می توانید افراد دیگر را در عرض چند دقیقه آلوده کنید.

6. مسئولیت واحد

هر کجا که هستید ، به یاد داشته باشید ، ما همه با هم در آن هستیم. ما باید به یکدیگر کمک کنیم تا این آفت یکبار برای همیشه پایان یابد. با پیروی از این دستورالعمل ها ، می توانیم این کار را انجام دهیم!


اشتراک گذاری:پیام بگذارید

نظرات قبل از مشاهده تایید می شوند.دیدگاهتان را بنویسید