ویدئوی بدنه LAPD نشان می دهد که یک اسلحه حیرت آور علیه Jaxson Hayes از Pelicans استفاده شده است.


لس آنجلس – پلیس لس آنجلس برای مدت کوتاهی زانو را روی گردن بازیکن NBA ، Jaxson Hayes گذاشت و باعث شد مرکز نیواورلئان پلیکانز “نتواند نفس بکشد” و نفس نفس می زند. به گفته جسد ، افسر دیگری قبل از استفاده از تیزر در هنگام نبرد قادر به نفس کشیدن نبود. تصاویر دوربین روز جمعه منتشر شد.

مأموران پلیس پس از آنکه پسر عموی دوست دخترش در ساعت 3 بامداد 28 ژوئیه با 911 تماس گرفت ، به خانه هایز در منطقه وودلند هیلز رفت. پسرعمویش گفت دوست دختر هیز به او پیام داد که او با صدای بلند و خشن رفتار کرده و او را ترسانده است.

هیز غیر مسلح پس از آنکه پلیس گفت نمی تواند به خانه برود ، بحث کرد. او با دوست دختر و پسرعمویش صحبت نکرد و درخواست های سخت او را نادیده گرفت ، زیرا پلیس سعی داشت او را تسلیم کند. این جوان 21 ساله سرانجام به دلیل مقاومت در برابر دستگیری پس از بررسی در بیمارستان به دلیل جراحات جزئی ، به زندان افتاد.

مارک باوت ، وکیل جکسون هایز ، روز جمعه در بیانیه ای گفت: “جکسون هیز یک جوان فوق العاده است و برای تمرین و آماده سازی برای فصل آینده به اوهایو برمی گردد.”

پلیس قبلاً در بیانیه ای اعلام کرده بود که بخش تحقیقات پلیس LA در حال بررسی این پرونده است و می گوید: “این احتمال وجود دارد که در حین استفاده از زور به گردن هایز فشار وارد شود.” اداره پلیس لس آنجلس پرونده را به دادستانی ارسال کرده است ، آنها تصمیم نگرفته اند که آیا پیگرد قانونی داشته باشند.

تصاویری از دوربین بدن نشان می دهد که یک افسر LAPD به سخنان جکسون هیز در 28 جولای 2021 در وودلند هیلز ، کالیفرنیا پاسخ می دهد.
تصاویری از دوربین بدن نشان می دهد که یک افسر LAPD به اظهارات جکسون هیز در 28 جولای 2021 در وودلند هیلز ، کالیفرنیا پاسخ می دهد.
YouTube / LAPD

وقتی هیس افسر را به دیوار هل داد ، از ناحیه آرنج افسر آسیب دید. مقامات قبلاً گفته بودند دوست دختر هیس از همکاری با تحقیقات خودداری کرده است.

هیز با 6 فوت 11 اینچ و 220 پوند در سال 2019 در تگزاس در رتبه هشتم قرار گرفت. او پسر جاناتان هیز ، تنیسور سابق NFL است که در کانزاس سیتی و پیتسبورگ بازی می کرد. هیس جوانتر یک فصل برای Longhorns بازی کرد تا حرفه ای شود. در دو فصل اول حضور خود در NBA ، او به طور متوسط ​​7.4 امتیاز ، 4.2 ریباند و 16.5 دقیقه به دست آورد.

پس از مرگ جورج فلوید در سال 2020 ، حساسیت نه تنها نسبت به خشونت پلیس علیه سیاه پوستان افزایش یافته است ، بلکه نسبت به پلیس هایی که از هر نوع نیرویی برای محدود کردن تنفس افراد استفاده می کنند ، افزایش یافته است. ملاقات هایس با پلیس شباهت هایی به قتل فلوید توسط درک شووین ، افسر سابق پلیس مینیاپولیس دارد ، اما تفاوت های قابل توجهی وجود دارد.

هیز به پشت دراز کشیده بود زیرا زانوی پلیس لس آنجلس برای چند ثانیه به گردن او فشار داده شد. فلوید رو به پایین زیر دامان شووین تا 9 و نیم دقیقه نگه داشته شد.

یک افسر LAPD در حال استفاده از یک تیزر بر روی هایز پس از آنکه یک افسر دیگر به گردن او در زانو چاقو زد ، دیده می شود.
به نظر می رسد افسر LAPD از تیزر روی هایز استفاده کرده است ، زیرا افسر دیگری از ناحیه گردن به زانو چاقو زده است.
YouTube / LAPD

در حالی که هیز چندین بار نفس نفس می زند ، “من نمی توانم نفس بکشم” ، افسر دیگری به شریک خود می گوید “زانو بزنید”. افسر بلافاصله دنبال می شود و هیز می تواند سرش را بالا بگیرد.

در پرونده فلوید ، سه افسر دیگر متهم شدند که به شووین در قتل و قتل عمد کمک کرده اند زیرا شووین مداخله نکرده است.

ویدئوی ویرایش شده نزدیک به 15 دقیقه از دستگیری هایس شامل تصاویری از تماس های 911 و دوربین بدن چندین افسر است. آنچه در خانه هایس اتفاق افتاد با آرامش شروع شد زیرا او در راهرو جایی که پسر عمویش در آن نزدیکی ایستاده بود به سوالات پاسخ می داد.

“بین تو و دخترت چه خبر است؟” یک افسر می پرسد

هیز پاسخ می دهد: “ما فقط کمی بحث داشتیم.” “او چیزهایی به سمت من پرتاب می کرد.”

هیز به افسران می گوید: "نمی تواند نفس بکشد" ظاهراً یک افسر LAPD بر گردن هایس زانو زده است.
هیز به افسران پلیس می گوید “من نمی توانم نفس بکشم” و ادعا می کند که افسران LAPD به گردن هایس زانو زده اند.
YouTube / LAPD
هیز از یک افسر LAPD پرسید که آیا حکمی برای ورود به خانه اش دارد. "بحث برانگیز."
هیز از یک افسر LAPD پرسید که آیا حکمی برای ورود به خانه دارد زیرا “مشاجره کننده” شناخته شد.
YouTube / LAPD

پلیس می گوید او باید با دوست دخترش صحبت کند. به او و پسر عمویش می گویند بیرون منتظر بمانید. هیس می پرسد چرا نمی تواند وارد خانه شود و می پرسد آیا حکمی برای ورود به خانه دارد.

افسر پاسخ می دهد که لازم نیست ، که ممکن است بر اساس قوانین کالیفرنیا صادق باشد یا نباشد. از جمله عوامل کاهش دهنده این است که آیا افسران پلیس معتقدند که قربانی به شدت مجروح شده است.

دو مأمور پلیس مانع از دسترسی هیس به درب ورودی شدند ، در حالی که پسر عمویش به او گفت آرام باشید. یک افسر هیس را کنار می زند و پسر عمویش او را متوقف می کند.

پلیس مردان را جدا کرده و بازوی هیس را می گیرد. سپس وضعیت به شدت بدتر می شود.

پسر عموی هیز شروع به فریاد زدن می کند: “جکسون ، بس کن!” در حالی که با ماموران درگیر بود ، یکی را به دیوار نزدیک درب ورودی هل داد. یک پلیس یک تیزر بیرون می آورد در حالی که پلیس دیگر با هیز برخورد می کند.

“اگر مقاومت نکنید ، من طعم شما را می چشم!” همانطور که هیز روی زمین تلاش می کند ، چندین بار فریاد می زند. افسر متناوباً دست ها و زانوها را روی گردن هایس فشار می دهد. دوست دختر هیس از خانه بیرون می آید و می گوید: “بس کن! بس کن! چه کار می کنی؟”

هایس به اتهام مشاجره داخلی با دوست دخترش دستگیر شد.
هایس به اتهام مشاجره داخلی با دوست دخترش دستگیر شد.
AP

“اگر مقاومت نکنی من تو را می گیرم!” هیز نمی تواند نفس بکشد.

دو افسر هیز را در آغوش گرفته و یک تیزر را از نزدیک سینه اش برای چند ثانیه شلیک می کنند در حالی که افسر فریاد می زند که به طرف دوست دختر و پسر عمویش بایستد.

هیز فریاد می زند و بر می گردد. افسر یک تیزر دوم را شلیک می کند ، آن را نزدیک باسن هایس و پشت پاهایش نگه می دارد و فریاد می زند “مقاومت را متوقف کنید!”

“من متوقف می شوم ، برادر!” هیز فریاد می زند.

افسر تهدید می کند که وقتی هیز اصرار می کند که مقاومت نمی کند ، دوباره از تیزر استفاده می کند.

افسران پلیس می توانند سرانجام به او دستبند بزنند و او را مجبور کنند روی صندلی بنشیند. خون را روی بازو و پیراهن او مشاهده می کنید.

افسران LAPD آموزش دیده اند تا با اسلحه خفه کننده به پشت و ناف فرد حمله کنند ، زمانی که از کاوشگر تیسر در فاصله 7 تا 15 فوت (بیش از 2 متر تا تقریبا 5 متر) مطابق سیاست آژانس استفاده می شود. هنگامی که یک افسر از ویژگی خیره کننده مستقیم دستگاه استفاده می کند ، تیزر باید در قسمت خارجی ساعد ، ران یا ساق پا فرد قرار گیرد.

هدف بر روی قفسه سینه شخص با یک تیزر بحث برانگیز است و سازندگان دستگاه قبلاً به شما گفته اند که از آن منطقه خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید