وضعیت نوار بدن – دکتر وب سایت رسمی محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدنی (BMI) و اندازه بسیار مثر است. اندام هایی در بدن برای جذب چربی موضعی وجود دارد. کامپوزیت پنوماتیک از طریق شوک الکتریکی عمل می کند تا در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت کند. این مقاومت نسبت بافت بدن را تعیین می کند و آن را با مقدار طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می کند. این به شما تصویر کاملی از ترکیب بدن شما و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، می دهد.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای تعیین ترکیب بدن است. متر سنج ترکیب بدن Tanita 418-BC ، شوک الکتریکی ، درصد و میزان چربی بدن (FM) ، توده بدون چربی بدن (FFM) ، توده عضلانی و چربی به طور جداگانه برای چپ ، راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه ایده آل ماهیچه ها و میزان چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ، جریان بسیار ضعیفی را ارسال می کند. بنابراین ، کاربران باید اصولاً از این تجهیزات با پای برهنه استفاده کنند. همچنین ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایع بدن نوسان می کند ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. در صورت عدم توجه به موارد زیر ، ممکن است برخی انحرافات در نتایج آزمایش ایجاد شود:

• به منظور جلوگیری از خطا در مقدار اندازه گیری ، قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی شدید انجام ندهید و در طول فعالیت استراحت کافی داشته باشید. این به این دلیل است که ورزش شدید می تواند موقتاً روی ترکیب بدن شما تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در یک وضعیت باشند (به عنوان مثال قبل از رفتن به دستشویی و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند به طور قابل توجهی بر اندازه گیری ها تأثیر بگذارد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند ، زیرا احتباس مایعات در بدن می تواند منجر به نتایج کاذب شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پا تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند جریان نور را مسدود کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. مصرف بیش از حد غذا/مایعات ممکن است باعث گزارش دروغین دستگاه شود ، بنابراین تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدنه از فرستنده هایی مانند تلفن همراه خودداری کنید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید