وضعیت اضطراری آلودگی هوا در استان ژانگجیانگ اعلام شده است


وضعیت اضطراری آلودگی هوا در استان ژانگجیانگ اعلام شده است

با ادامه هجوم ریزگردها و ریزگردها از عراق و سوریه به استان های شمال غرب ایران در استان زنجان، در زانیان وضعیت فوق العاده اعلام شد.


به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، در پی ادامه هجوم ریزگردها و ریزگردها از عراق و سوریه به استان های شمال غرب ایران در زنجان، وضعیت اضطراری آلودگی هوا در زنجان اعلام شد.


امروز با اطلاعیه اداره کل هواشناسی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنیان؛ با توجه به آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار و افزایش شاخص کیفیت هوا، جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا در استان تشکیل و مصوباتی در این زمینه برای امروز پنجشنبه 2 تیر 1401 دریافت شد. :


بر اساس دستورالعمل اورژانس آلودگی هوا، فعالیت دستگاه ها و دستگاه های اجرایی و بانک ها و دانشگاه ها به استثنای اورژانس، خدمات بهداشتی و درمانی، اورژانس، مراکز نظامی و انتظامی هدبنده و آجرود در تاریخ دوم پنجشنبه ژوئیه. بعد از شروع ضیافت در ساعت 10:00 و سایر شهرها به روال معمول به فعالیت خود ادامه دادند و دستوراتی در این زمینه صادر شد.


بر اساس اطلاعیه روز گذشته هواشناسی استان زنجان، هوای ژانیان برای گروه های آسیب پذیر ناسالم بود.


الناز هاشمی کارشناس بررسی آلودگی هوای اداره کل محیط زیست با بیان این خبر گفت: شاخص کیفیت هوای زنجان دیروز ساعت 15 روز چهارشنبه 10 تیرماه (1401) عدد 122 بود.


وی افزود: آلاینده ذرات موجود در هوا با قطر کمتر از 2.5 میکرون بود.


بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی آسمان استان زنیان امروز غبارآلود و در بعدازظهر با وزش باد همراه است.

آلودگی گرد و غبار و کاهش کیفیت هوای ژانیان تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

روز یکشنبه وزش باد تا حد نسبتا شدید افزایش می یابد. استان امروز و فردا هوای نسبتا خنک خواهد داشت.
انتهای پیام/