ورود سامانه بارشی به مناطق شمالی لرستان/ دستگاه ها برای مقابله با حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.


ورود سامانه بارشی به مناطق شمالی لرستان/ دستگاه ها برای مقابله با حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان حفظ امنیت جان انسان ها را مهم ترین وظیفه ما عنوان کرد و گفت: در این راستا باید همه نهادهای اجرایی بسیج شوند.


به گزارش ایلنا، احمدرضا دالوند در جلسه ستاد مدیریت بحران الیگودرز با تسلیت جان باختن چند تن از هم استانی های خود در سیل این شهرستان اظهار کرد: بر اساس گزارش هواشناسی پیش بینی می کردیم حادثه ای رخ دهد. در استان صورت می گرفت، بنابراین جلسه ستاد بحران تشکیل و تصویب شد که به دستگاه ها ابلاغ شد.


وی با اشاره به اینکه در لرستان شاهد وقوع بلایای طبیعی زیادی هستیم، افزود: بنابراین باید با آنها برخورد مناسبی شود تا از مشکلات و مسائل جلوگیری شود.


دالوند گفت: با وجود اینکه سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و تربیت بدنی عمومی هشدارهای لازم را دادند، اما متاسفانه شاهد جان باختن 5 نفر از هم استانی های عزیزمان در این سیل بودیم.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه دستگاه های استانی و شهرستانی در حادثه اخیر با جدیت تمام وارد عمل شوند، افزود: اقدامات دستگاه های اجرایی باید عملیاتی و میدانی باشد.


وی با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت ها به ویژه نیروی انسانی همه دستگاه ها استفاده شود ادامه داد: سازمان ها باید همه فرصت ها را در اختیار مدیران شهری قرار دهند تا از مشکلات این حوادث تا حد امکان جلوگیری شود. .


دالوند با تاکید بر اینکه با مراکز گردشگری که به هشدارها و هماهنگی های ستاد بحران توجه نکرده اند باید برخورد جدی شود، افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی امشب این هوا مناطق شمالی استان را تحت تاثیر قرار می دهد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: این سامانه در روزهای آینده جنوب و جنوب شرق استان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد لذا باید تمامی دستگاه ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی بسیج شوند.


وی خاطرنشان کرد: باید امکانات لازم برای خانواده های آسیب دیده فراهم شود و برای تامین مواد غذایی و نیازهای اولیه آنها گام برداشته شود.


دالوند امنیت مردم و هم استانی ها را مهم ترین کار خواند و گفت: در صورت نیاز باید برخی از مسیرها مسدود و از هرگونه تردد جلوگیری شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان الیگودرزا را یکی از بزرگترین شهرستان های استان برشمرد و گفت: شبکه مخابرات باید تمامی اماکن و نقاط را تحت پوشش قرار دهد و مشکلات و نواقص موجود را پیگیری کند و برای رفع آن اعتبار بدهد. مشکل. تلفات.


وی با اعلام اینکه تلاش می کنیم تسهیلات بیشتری را در این شهر به ویژه برای شهرداری فراهم کنیم، گفت: پس از گذر از این شرایط همه دستگاه ها نسبت به بررسی آسیب ها اقدام می کنند تا ستاد مرکزی بحران کشور نسبت به تامین اعتبار و جبران خسارت اقدام کند. برای ضرر و زیان


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی های این سامانه بارشی در روزهای آینده باید آمادگی لازم را داشته باشیم.


به گفته وی شهرهای شمالی استان مانند الشتر، نورآباد و بروجردا نیز باید آماده باشند.انتهای پیام/