وانت ها در وضعیت بسیار بد و فرسوده ای هستند


وانت ها در وضعیت بسیار بد و فرسوده ای هستند


به گفته ایلانا، مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در زمینه تحویل تاکسی و وانت، گرانی است، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما در زمینه تحویل تاکسی و وانت است. پول مورد نیاز برای خرید خودروی جدید در اختیار رانندگان نیست. مقرر شد دولت امکانات رفاهی را در نظر بگیرد و تاکسی ها را از فرسودگی خارج کند.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه وانت ها در شرایط بسیار بد و فرسوده هستند، تصریح کرد: وانت های خریداری شده از سال 2085 از روسیه که از بین رفته و قابل استفاده نیستند. در مسیرهای خاصی تردد اتوبوس ها صرفه اقتصادی ندارد و مسافر زیادی هم ندارد و مینی بوس ها در این مسیرها بهتر تردد می کنند.


وی افزود: بحث فروش و واگذاری اماکن به رانندگان مطرح است و امیدواریم بتوانیم از دولت کمک بگیریم. از رانندگان بخواهید ون های خود را تحویل دهند و ون های جدید دریافت کنند و در حمل و نقل عمومی به مردم کمک کنند.


چمران با اشاره به اختلال در سیستم تهران من خاطرنشان کرد: مشکلات این سیستم پس از هک شدن آن به وجود آمد و در حال تلاش برای رفع مشکل هستند و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسند و مشکل را برطرف کنند. حل خواهد شد. پیشنهاد دادیم به جای اینکه همه سیستم ها در یک خط باشند، در خطوط مختلف طراحی شوند تا به مسائل داخلی شهرداری مربوط نباشد.


وی به مشکل ورزشگاه های بزرگ اشاره کرد و افزود: نرخ پیش بینی شده برای ورزشگاه ها می تواند شوخی باشد. نرخ های دولتی وزارت ورزش چندین برابر این نرخ است. پیشنهاد ما این است که به نرخ دولتی برگردیم زیرا با قیمت فعلی کسانی که ورزشگاه را اجاره می کنند صرفه اقتصادی ندارند و بلیت را گران می کنند. تلاش ما این است که استادیوم ها را رایگان و نیم بها برای دانش آموزان و سایر اقشار در نظر بگیریم، در چند روز گذشته برنامه و بحثی داشتیم که سال آینده در این زمینه چه کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نرخ ها باید بر اساس نرخ های وزارت ورزش و جوانان باشد و ارتباط منطقی در این زمینه ایجاد شود تا برای کسانی که ورزشگاه اجاره می کنند به صرفه باشد.


انتهای پیام/