واشنگتن از تحرکات فزاینده اسرائیل علیه ایران ناراضی است


واشنگتن از تحرکات فزاینده اسرائیل علیه ایران ناراضی است

تلویزیون اسرائیل گزارش داد که ایالات متحده از افزایش اقدامات احتمالی اسرائیل علیه ایران ابراز نارضایتی کرده است.


به گزارش ایلنا، شبکه تلویزیونی رسمی رژیم صهیونیستی «کان» با اشاره به ترور اخیر دانشمندان ایرانی و خرابکاری مرموز تأسیسات هسته ای ایران، اعلام کرد که آمریکا از تشدید حملات احتمالی اسرائیل در مرکز ایران ابراز نارضایتی کرده است. باعث نگرانی فزاینده در محافل رسمی واشنگتن شد.


این شبکه به نقل از منابعی در دولت آمریکا گفت که تل آویو برخلاف آنچه در گذشته انجام داده بود، نمی‌خواست دولت بایدن را از برنامه‌های خود در ایران و زمان انجام آن مطلع کند.


منابع با ابراز نگرانی دولت بایدن از تشدید تقابل ایران و اسرائیل گفتند که پیامدهای احتمالی تشدید تنش ها در آستانه سفر بایدن به اسرائیل و عربستان باعث نگرانی واشنگتن شده است.


منابع همچنین توضیح دادند که اگرچه بایدن با عملیات احتمالی اسرائیل در ایران مخالفت نکرد، اما نگران بود که یک یا هر دو طرف، ایران و اسرائیل، محاسبات نادرستی انجام دهند و واکنش تندی نشان دهند، که می تواند منجر به درگیری شود که ممکن است ناپدید شود.


به گزارش این شبکه اسرائیلی، اسرائیل و عربستان سعودی بر سر طرحی دقیق و عملی برای مقابله با برنامه هسته ای ایران تحت نظارت فرماندهی نظامی آمریکا در منطقه، دولت بایدن را تحت فشار قرار می دهند.


انتهای پیام/