هیچ یک از فعالیت های ایران بدون انطباق با سیستم آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام نمی شود


هیچ یک از فعالیت های ایران بدون انطباق با سیستم آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام نمی شود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما بر اساس معاهدات عمل می کنیم، هیچ یک از فعالیت های ایران بدون نظارت بر سیستم انجام نمی شود و تمام فعالیت های ایران با حضور آژانس بین المللی انرژی اتمی و ما انجام می شود. روابط مطابق قانون است.»


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه پانزدهمین مجمع عمومی جامعه اسلامی مهندسین در جمع خبرنگاران درباره مصوبه شورای عالی علیه کشورمان گفت: آنها در حال تولید بمب هسته ای هستند. بر اساس اطلاعات نادرست صهیونیست ها و منافقین هر روز خواستار بررسی های مختلف بودند اما نتوانستند چیزی علیه ایران ارائه دهند.


وی تصریح کرد: پرونده برجام برای پایان دادن به این ادعاها مطرح شده است. یک روز از لپ تاپ دزدیده شده صحبت می کنند، اما روز دیگر از جاسوسی و یک سند دزدیده شده خبر دارند. بارجا موافقت کرد، اما طرف های غربی اقدامی نکردند و اتهامات همچنان پابرجاست. بورجا مجبور شد اتهامات خود را کنار بگذارد. امکان ندارد این اتهامات را به ایران بزنند یا در بحث برجا به ایران فشار بیاورند.


وی درباره جزئیات کاهش تعهدات و افزایش ظرفیت هسته ای گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده و همه چیز بر روی مذاکره و تجارت بسته است. ما متن مذاکرات را دنبال می کنیم، نه یک کلمه کمتر از بورجا و نه یک کلمه بیشتر، مذاکرات تمام نشده است.


وی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت غنی سازی را افزایش خواهیم داد، گفت: همه چیز طبق قانون یک گام راهبردی خواهد بود.


اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آخرین رایزنی‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: ایران بر اساس قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل می‌کند و ایران یکی از اعضای پادمان است. ما طبق معاهدات عمل می کنیم هیچ یک از فعالیت های ایران بدون نظارت بر سیستم انجام نمی شود و تمام فعالیت های ایران با حضور آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود و روابط ما بر اساس قانون تنظیم می شود.


انتهای پیام/