“هیچ کس نیامد”: ملکه های سیل زده قربانیان را ترک کردند تا در پی طوفان از خود محافظت کنند


عکسهای خانوادگی ، تشک ، یخچال خالی و حیوانات پر شده در خیابانها و خیابانهای مسکونی در وودساید ، کوئینز در روز شنبه ، هنوز زیر آسمان آبی روشن مرطوب است. آبهای سیل عقب نشینی کرد و انبوهی از زباله و بوی تند را پشت سر گذاشت.

تقریباً همه خانه ها در بلوک 5 خیابان 48 در مجاورت بزرگراه بروکلین-کوئینز بر اثر ویرانه های طوفان ایدا ویران شده است. این طوفان پیامدهای مخربی نه تنها برای خسارات مادی بلکه برای برخی از ساکنان نیز به دنبال داشت. بی شمار خانه های زیرزمینی غیرقابل سکونت شدند و اموال انباشته شده در طول نسل در عرض چند ساعت سوزانده شد.

اما سه روز پس از طوفان در نیویورک ، برخی از بدترین قربانیان شهر می گویند که مجبور شده اند به تنهایی بایستند. بیش از دوازده نفر از ساکنان مصاحبه شده با Gothamist/WNYC بعدازظهر شنبه گفتند که پس از طوفان مقامات شهری ، ایالتی یا فدرال را ندیده اند یا نشنیده اند.

ایوت مایو ، 50 ساله ، که زندگی خود را در بلوک خلوت درختکاری شده خیابان 64 در نزدیکی خیابان 48 گذرانده است ، می گوید: “ما حداقل به کسی احتیاج داریم که آنچه را که برای ما اتفاق افتاده است تصدیق و تأیید کند.” “در واقع شرم آور است.”

آنتونیو مایو 86 ساله چهارشنبه شب هنگام سیل خوردن مچ دست خود را شکست.

آنتونیو مایو ، 86 ساله ، چهارشنبه شب هنگام سیل خوردن مچ دست خود را شکست.

فلش

آنتونیو مایو 86 ساله چهارشنبه شب هنگام سیل خوردن مچ دست خود را شکست.

گوین هوگان / گوتامیست

پدر 86 ساله مایو هنگام قایقرانی در زیرزمین آب گرفتگی برای قفل کردن دیگ بخار لغزید. او نیاز به درمان در بیمارستان داشت ، اما آب اطراف را پر کرده بود و نمی توانست آنجا را ترک کند.

“کسی نیامد. خانه من تخریب شده است. “او به زبان اسپانیایی گفت. او در حیاط پشتی نشسته بود ، در اطرافش عروسک های مذهبی ، کاست ها و کتابهایی پهن شده بود تا خشک شوند. “همان سیاستمدارانی که ما به آنها رای دادیم [help us]… ما مالیات زیادی پرداخت کردیم و کسی نیامد. “

تنها نشانه حضور دولت صبح شنبه از اداره بهداشت در یک مسیر معمولی زباله بود. ساکنان گفتند که چندین داوطلب صلیب سرخ را مشاهده کردند که وسایل تمیز کننده را تقسیم می کردند. این میزان کمک بود.

کسوتو خانه ای را که در اثر سیل ویران شده بود تمیز می کند.

خانواده کسوتو خانه ای را که در اثر سیل ویران شده بود تمیز می کنند.

فلش

خانواده کسوتو خانه ای را که در اثر سیل ویران شده بود تمیز می کنند.

گوین هوگان / گوتامیست

آلیسون پنیسی ، سخنگوی بخش مدیریت اورژانس شهر نیویورک ، هنگامی که از مردم خواسته شد به شهرهای کوئینز چه کمکی می کنند ، به وب سایت شهر راهنمایی کردند. این لیست یک مرکز خدمات اضطراری را برای کل منطقه کوئینز نشان می دهد.

او گفت: “این شهر به طور شبانه روزی کار می کند تا منابع لازم برای نیویورکی ها را برای رهایی از این طوفان ویرانگر فراهم کند.”

ماریا کسوتو ، 73 ساله ، از وودساید ، گفت که چندین بار با 311 تماس گرفت اما نتوانست با کسی تماس بگیرد. او گفت احساس می کند که توسط مقامات منتخب رها شده است.

او می گوید: “وقتی به شما نیاز دارند که به آنها رای دهید ، آنها به دنبال شما هستند و با شما تماس می گیرند و نامه ای برای شما ارسال می کنند.” “اما هیچ کس وقتی به آنها نیاز دارید به شما گوش نمی دهد. بسیار غم انگیز است آنچه در حال رخ دادن است. “

بیشتر بخوانید: اگر از ایدا آسیب دیدید چگونه می توانید کمک بگیرید

گروههای همسایه و انجمنهای کمک متقابل برای پر کردن شکاف مداخله کردند ، اما محدوده تخریب بسیار بزرگ است. فقط از طریق جمع آوری کمک های اجتماعی

نماینده اسکندریه اوکاسیو کورتز ، نماینده منطقه ، گفت: داوطلبتا شنبه کسی به این منطقه از وودساید نرسیده بود. گاز در اکثر مناطق قطع شد و این امر برای برخی از ساکنان امرار معاش دشوار کرد. تماس با شرکت بیمه برای کسانی که بیمه داشتند فایده ای نداشت.

به پرسش های آژانس مدیریت فوریت های فدرال و دفتر فرماندار کتی هوچول فوراً پاسخ داده نشد.

خانواده 10 نفره گومز که از گوئررو مکزیک نقل مکان کرده اند ، پس از تخریب سیلاب باید خانه جدیدی پیدا کنند.

ده نفر از خانواده گومز که از گوئررو ، مکزیک نقل مکان کرده اند ، باید خانه جدیدی پیدا کنند پس از تخریب سیل.

فلش

خانواده 10 نفره گومز که از گوئررو مکزیک نقل مکان کرده اند ، پس از تخریب سیلاب باید خانه جدیدی پیدا کنند.

گوین هوگان

با اعلام وضعیت فوق العاده جو بایدن ، بودجه و منابع فدرال برای قربانیان سیل تأمین می شود. اما هیچ نشانه ای از FEMA یا گارد ملی در هیچ جای شهر وجود نداشت. به نظر نمی رسد وعده تسکین به اکثر خانواده های مهاجر برسد که همه چیز را در طوفان از دست داده اند.

تصویری از یک خانواده بزرگ مهاجر از گوئررو ، مکزیک ، در نیم بلوک شلوغی BQE ، در پیاده رو جلوی خانه آجری پخش شد تا خشک شود. هفت نفر از خانواده در یک واحد زیرزمینی کنترل نشده زندگی می کردند ، در حالی که سه نفر دیگر در آپارتمان طبقه بالا مشترک بودند.

کارلا گومز 26 ساله روز چهارشنبه شاهد ریختن آب به زیرزمین بود. او به طبقه پایین دوید تا به خانواده زیر کمک کند ، از جمله پسر 10 ماهه و خواهرزاده 9 ساله اش.

“در آن لحظه ، ذهن شما خالی است. شما نمی دانید باید چه کار کنید ، ”گومز گفت. “من نگران مسائل مادی نبودم. من فقط می خواستم بچه ها را بیرون بیاورم. ما نتوانستیم آب را متوقف کنیم. ”

آنها با هم از طریق آب تا زانو دویدند تا با خیال راحت به پایین برسند. به زودی ، آب تقریباً یک پا از سقف آپارتمان زیرزمین بالا رفت و به طبقه سوم ستون جلویی یک طبقه بالاتر رسید.

“این اتفاق در عرض چند دقیقه رخ داد. آب همه چیز را نابود کرد او گفت: “ما نتوانستیم چیزی بدست آوریم.” “من شنیدم که مردم برای کمک درخواست می کنند ، اما ما نمی توانیم کاری انجام دهیم.”

برخی از خانواده ها در خانه اقوام اقامت داشتند و برخی دیگر در خانه های سیل زده زندگی می کردند. اما آنها انتظار دارند به زودی مجبور شوند برای هر ده خانه جدید پیدا کنند.

گومز گفت که آنها یکی از افراد خوش شانس بودند. بیشتر 13 مورد مرگ ناشی از طوفان در شهر نیویورک در زیرزمین های مشابه رخ داده است. دو والدین و یک نوزاد هنگام تلاش برای فرار از یک آپارتمان زیر زمینی کنترل نشده در آن طرف آزادراه ، یک بلوک دورتر ، کشته شدند.

روز شنبه ، همسایگان در مورد قهوه ، آبجو و لوازم تمیز کردن و همچنین تماس های نزدیک صحبت کردند. مراسم غسل تعمید بادکنک های صورتی و بخور به محله آورد ، صحنه ای نادر از شادی در میان ویرانی.

مجری مهمانی ، ماریکروز ولاسکز ، 39 ساله ، به یاد فراخواندگی ناامیدانه همسایگان در طبقه پایین هنگام کمک به زیر زمین زیر آب افتاد. دو آپارتمان آنها با یک راه پله داخلی با در قفل شده که هیچکدام از خانواده کلید آن را نداشتند از هم جدا شده بودند. آنها با کمی زمان باقی مانده در را شکستند.

“من نمی دانم چگونه آنها در را شکستند.” او گفت. “این ناامیدی است. آب بالا رفته است. تا سقف زیرزمین بالا رفت. “

فقط تمیز کردن و تمیز کردن ، بدون کمک کسی" لیتسا ، 56 ساله ، که از دادن نام خانوادگی خود خودداری کرد ، گفت.

من فقط تمیز و تمیز هستم و از هیچ کس کمک نمی گیرم. ”

فلش

من فقط تمیز و تمیز هستم و از هیچ کس کمک نمی گیرم. ”

گوین هوگان

پایین بلوک ، پیرمرد لنگ لنگان به خانه برگشت و به سختی راه می رفت. او گفت که به رانندگی عادت کرده بود ، اما اتومبیلش در طوفان غرق شد و اکنون در دسترس نیست.

وقتی به خانه رسیدم و در را باز کردم ، آپارتمان طبقه اول که با برادرم در آن زندگی می کردم بوی کپک می داد. هیچ کدام نتوانستند مبلمان یا فرش های خیس خورده را بردارند.

“هیچ کس به دیدن من نمی آید. هیچ آژانس فدرال ، شهری یا ایالتی برای بررسی مراجعه نمی کند. با چشمانی اشکبار پرسید: “چرا اینجوری هستی؟” چکار می کنی ، شهردار؟ جواب من را بده؟ چه کار می کنی؟ “دیدگاهتان را بنویسید