هیچ دلیلی برای ساختن 4 میلیون خانه وجود ندارد


هیچ دلیلی برای ساختن 4 میلیون خانه وجود ندارد

وزیر کشور از برنامه ریزی برای واگذاری اختیارات و ابزارهای قانونی به استانداران مسکن خبر داد و گفت: دلیلی وجود ندارد که چهار میلیون خانه ساخته نشود.


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی روز چهارشنبه در همایش سراسری معاونان مهندسی استانداران با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزرای ارشد در وزارت کشور؛ وی افزود: ساخت و تامین مسکن شهروندان عزیز بر عهده همه دولت ها و دستگاه های اجرایی است و هر دستگاهی در این امر نقش دارد.


وی با اشاره به اینکه مسکن اساس زندگی است، خاطرنشان کرد: وی گفت: نبود مسکن مناسب منجر به بروز و ظهور بسیاری از معضلات اجتماعی و اقتصادی از جمله فقر و گسترش حاشیه نشینی می شود و از این رو باید به تامین مسکن متقاضیان توجه و اولویت داشته باشیم.


وزیر کشور با تاکید بر اینکه با توجه به ابعاد مختلف بحث مسکن، تلاش ملی در این زمینه لازم است، تاکید کرد: وی گفت: معاونین عمرانی استانداری سراسر کشور باید در حوزه تحقق شعار دولت در ساخت مسکن حضور داشته باشند.


وحیدی با اشاره به اینکه دلیلی برای محقق نشدن ساخت 4 میلیون خانه در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: وی گفت: باید در نظر داشته باشیم که فعال سازی حوزه مسکن به جابجایی سایر بخش ها در کشور کمک می کند.


وی تامین مسکن را موجب ارتقای سرمایه و امید اجتماعی در کشور دانست و افزود: در مذاکره با وزیر راه و شهرسازی تمامی اختیارات و ابزارهای قانونی فروش مسکن در اختیار مدیران قرار گرفته است.


وزیر کشور خاطرنشان کرد: در ساخت مسکن رویکرد دولت چند بعدی است و تلاش می شود تا تمامی اماکن و نیازهای مردم مانند مدرسه، پارک و مساجد ساخته شود.


نظارت بر افراد واجد شرایط نهضت ملی مسکن یکی دیگر از محورهای مورد اشاره دکتر بود. وحیدی، گفت: مسکن باید با شناسایی دقیق و اصولی در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.


وی همچنین به لزوم توجه نهضت ملی مسکن به ظرفیت بافت های فرسوده اشاره کرد و افزود: در این راستا شهرداری ها و شرکت های بازآفرینی شهری باید ظرفیت بیشتری داشته باشند.


وزیر کشور همچنین بر آمایش فضایی و توزیع عادلانه جمعیت در ساخت و ساز مسکن تاکید کرد و گفت: نهضت ملی مسکن طرحی متناسب با توانمندی ها و نیازهای استان است و باید از سوی استانداران سراسر کشور به این موضوع رسیدگی شود.


وحیدی ایجاد شرایط مهاجرت معکوس را مهم دانست و گفت: باید برای مهاجرت معکوس از شهرهای بزرگ به شهرها و از شهرهای کوچک به روستاها تلاش کنیم.


انتهای پیام/