هنگام تصمیم گیری در مورد تمدید مجوز واردات کالاهای اساسی از ارز محل صادرات


هنگام تصمیم گیری در مورد تمدید مجوز واردات کالاهای اساسی از ارز محل صادرات

جلسه امروز هیئت وزیران به ریاست سید ابراهیم رئیسی به موضوع تمدید مجوز واردات کالاهای اساسی از طریق تعاونی های مرزی و پیله وری از محل ارز پرداخت.


به گزارش ایلنا، هیات وزیران در راستای صیانت از مرزهای کشوری به دلیل مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی، ضمن بررسی تمدید دستور دولت مبنی بر مجوز واردات کالاهای اساسی از طریق تعاونی های مرزی و پیله از ارز صادراتی، در این خصوص اتخاذ شد.


تصویب ضوابط اجرایی مالیات سالانه خودروهای سواری و وانت دو کابین


دولت با اجرای مفاد تبصره 6 (و) قانون بودجه سال 1401 کشور مبنی بر پرداخت مالیات سالانه خودروهای سواری و وانت دو کابین، آیین نامه اجرایی آن را تصویب کرد.


مطابق با این مفاد، این شامل تمام خودروها و وانت‌های دو اتاقه (کابین) متعلق به همه طرف‌ها با شماره انضباطی شخصی می‌شود که هر کدام در ابتدای سال 1401 بیش از 10 میلیارد روپیه ارزش دارند. مقررات.


نرخ عوارض سالانه انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین مشمول این آیین نامه به شرح زیر است:


خودروهای زیر 10 میلیارد ریال (با نرخ مالیات سالانه صفر درصد)


خودروهای 10 میلیارد و یک ریالی تا 15 میلیارد ریالی (با نرخ مالیات سالانه یک درصد)


خودروهای 15 میلیارد و یک ریالی تا 30 میلیارد ریالی (با نرخ مالیات سالانه 2 درصد)


کارمزد از 10 میلیارد و یک ریال تا 45 میلیارد ریال (با نرخ مالیات سالانه 3 درصد)


خودروهایی به ارزش بیش از 45 میلیارد روپیه (با نرخ مالیات سالانه 4%)


لازم به ذکر است که در محاسبه مبلغ مشمول مالیات طبق آن قانون، هر یک از وسایل نقلیه مشمول مالیات به طور جداگانه مشمول مالیات می باشد.


همچنین سازمان امور مالیاتی کشور موظف است ارزش روز انواع خودروهای سواری و وانت دو اتاقه (کابین) را با توجه به سال ساخت یا واردات و بر اساس جداول ارزش خودرو اعلام شده در پایان سال تعیین کند. . 1400. مبنای شناسایی وسیله نقلیه و مالک آن، اطلاعات مندرج در شناسه وسیله نقلیه (صفحه سبز) صادره توسط پلیس می باشد.


کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی موظفند مالیات سالانه خودروهای تحت پوشش و فرزندان زیر 18 سال تحت تکفل آنها را طبق نرخ های تعیین شده در این آیین نامه حداکثر تا پایان بهمن ماه 1301 پرداخت نمایند. چنانچه مشمولین تا پایان بهمن ماه 1401 مالیات متعلق را پرداخت ننمایند، سازمان می تواند با درخواست سیستمی و انجام عملیات اجرایی طبق فصل 4 بند 9 قانون مالیات متعلق را وصول کند.


دولت مقررات اجرایی قانون جامع خدمات ایثارگران را اصلاح کرد.


هیات وزیران قانون خدمات جامع ایثارگران را به منظور رسیدگی به ایرادات شورای بررسی و اجرای تصمیمات دولت به قانون احکام اجرایی (38)، (39)، (40)، (53) و (55) اصلاح کرد.


بر این اساس، تبصره 1 اصلاحیه قانون استخدامی انقلاب اسلامی و استخدام شهدا، جانبازان، معلولان و کارگران مفقودالاثر انقلاب اسلامی در مورد آخرین حقوق و مزایای دریافتی ایثارگران، جانبازان و آزادگان اعمال می‌شود. ضوابط مندرج در بند 40 قانون خدمات ایثارگران و تبصره های آن مصوب 1386 به عنوان مستمری تعیین و پرداخت می شود.


مقررات اجرایی در خصوص مالیات واحدهای مسکونی و باغ ویلایی گران قیمت تصویب شد.


هیأت وزیران با اجرای مفاد بند «ق» تبصره 6 قانون بودجه سال 1401 کشور، آیین نامه اجرایی مربوط به مالیات واحدهای مسکونی و باغات موضوع این بند قانون را تصویب کرد. ویلاهای گران قیمت


اصلاحیه مصوبه دولت در حمایت از نهادهای دانش بنیان


دولت مصوبه حمایت از نهادهای دانش بنیان را اصلاح کرد تا تمامی واحدهای دانش بنیان از تسهیلات و اعتبارات حمایتی بانک ها و سایر موسسات مالی اعتباری بهره مند شوند.


بر این اساس، کلیه بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری غیربانکی و صندوق‌هایی که تحت قانون یا مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده‌اند، موظفند نسبت به انعقاد قراردادهای مربوط به واگذاری زمین توسط انجمن صنفی کوچک و متوسط ​​ایران اقدام کنند. – شهرها و شرکتهای تابعه و کشاورزی به اندازه، همچنین قراردادهای واگذاری زمین برای طرحهای روستایی و طرحهای دامداری، آبزی پروری و کشاورزی صادره اصولی از وزارت جهاد کشاورزی و قراردادهای مربوطه با مراکز نوآوری طبق اسناد رسمی و اعمالی. اعتبارات و امکانات قانونی مرتبط با آن اسناد به آن قراردادها.


دولت آیین نامه فهرست خدمات معافیت آموزشی، پژوهشی و ورزشی را اصلاح کرد


با تصویب هیات وزیران، مفاد اجرایی بند (ب) بند 14 ماده 9 قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی معاف از مالیات آن قانون به تصویب رسید. اصلاح شد.


ارائه خدمات پژوهشی (پژوهشی و فناوری) و آموزشی توسط مدارس، مراکز فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، مراکز تحقیقاتی فناوری و سایر مراکز و مؤسسات و اشخاص دارای مجوز از مراجع ذیصلاح قانونی مناسب . و انجمن های علمی دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مرکز آموزش و مدیریت.


سمینارها و ارائه خدمات ورزشی توسط فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی، موسسات، مراکز، اتحادیه‌های صنفی و باشگاه‌های ورزشی و همچنین افراد دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان مشمول این استثنا می‌شوند.


سازش های مربوط به تسویه مطالبات و بدهی شرکت های خصوصی با شرکت های دولتی زیرمجموعه وزارت نیرو


دولت موافقت کرد که ترتیبات ساماندهی مجدد را اصلاح کند تا اداره امور مالیاتی بتواند با شرکت دولتی بدهکار برای تسویه مطالبات و بدهی های چند شرکت خصوصی با شرکت های دولتی زیرمجموعه این وزارتخانه همکاری کند. انرژی.


انتهای پیام/