همتی: جوایزی که ورزشکاران ایرانی کسب می کنند ارزشمند و ماندگار است


همتی: جوایزی که ورزشکاران ایرانی کسب می کنند ارزشمند و ماندگار است

مسابقات کیوکوشین کان کاراته قهرمانی کشور با قهرمانی پاکدشت در رده آقایان و کسب مقام اول کمیته استان مرکزی و تیم کاتای استان البرز در بانوان به پایان رسید.


به گزارش ایلنا، بیست و چهارمین دوره مسابقات کشوری کیوکوشین کان کاراته مردان به همراه سیزدهمین دوره مسابقات کشوری بانوان این سبک به مدت دو روز در تهران با موفقیت برگزار شد.


این پیکارها زیر نظر مستقیم داوود دانشفر، رئیس کیوکوشین کان کاراته ایران، خاورمیانه و غرب آسیا و عضو کمیته بین المللی سازمان جهانی در تاریخ 6 و 7 مرداد ماه سال جاری در مجموعه ورزشی نصیبه دانشگاه فرهنگیان تهران که طی آن بیش از 1000 ورزشکار در دو رده مردان و زنان کاتا و کومیته به مصاف یکدیگر رفتند.


111


عبدالناصرا همتی از اعضای هیات مدیره کیوکوشین کان کاراته که در بازدید از دانشگاه فرهنگیان دقایقی در مراسم افتتاحیه این مسابقات حضور یافت، با بیان اینکه امروزه بانوان ورزشکار ایرانی با حضور فعال و پرنشاط خود در ورزش های داخلی و خارجی حضور دارند، اظهار داشت: این ورزشکاران با حضور فعال و پرنشاط خود در ورزش های داخلی و خارجی نیز حضور دارند. عرصه ها، توجه جهانیان را به خود جلب کرده، خود را به خود جلب کرده و به الگوی قابل احترامی تبدیل شده اند، از حضور پرشور بانوان علاقه مند به کاراته در این مسابقات استقبال کردند.


وی ادامه داد: بانوان کشورمان ثابت کرده اند که در مسائل مهم اجتماعی در کنار مردان نقش خود را ایفا کرده اند و در ورزش علاوه بر تلاش برای تقویت روح و جسم، افتخارات مهم و ماندگاری را برای ایران در عرصه های مهم به دست آورده اند.


در پایان این دوره از مسابقات و در مسابقات مردان تیم پاکدشت با کسب بیشترین مدال عنوان نخست را کسب کرد. تهران نایب قهرمان شد و تیم های آذربایجان غربی و کرمان به ترتیب سوم و چهارم شدند.


1111


استان مرکزی در مسابقات بانوان و در بخش کمیته به مقام اول قهرمانی دست یافت. تهران میزبان نایب قهرمان شد و البرز و خوزستان در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.


در نهایت در کاتای بانوان مقام اول قهرمانی را بانوان البرزی به دست آوردند و سپس تیم های مرکزی و اصفهان عناوین دوم و سوم این دسته را کسب کردند.


انتهای پست/