هشدار پلیس درباره کلاهبرداری اینترنتی با جعل هویت به بهانه ماه محرم


هشدار پلیس درباره کلاهبرداری اینترنتی با جعل هویت به بهانه ماه محرم

رئیس پلیس فضای ایجاد و اشتراک گذاری اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که به عنوان یک فعال اجتماعی اقدام به ایجاد صفحه اینستاگرامی کرده و به بهانه کمک به نیازمندان در ماه محرم از 30 کاربر فضای مجازی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.


به گزارش ایلنا، سرهنگ «داود معظمی گدرزی» رئیس پلیس فتا تهران گفت: یکی از فعالان اجتماعی مطرح کشور با مراجعه به پلیس فتا از ایجاد صفحه جعلی با نام و تصاویر وی در شبکه اجتماعی خبر داد. . شبکه و دریافت به بهانه دریافت وی تحت عنوان کمک به نیازمندان از شهروندان کلاهبرداری کرده است.


وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند و در تحقیقات مشخص شد صفحه ای در اینستاگرام با بیش از 50 هزار فالوور با جعل هویت شاکی با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفندهایی از موقعیت اجتماعی وی سوء استفاده می کند. فقرا کاربران را فریب داده است.


گودرزی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با استفاده از روش های علمی، مجرم را در فضای مجازی شناسایی و پس از کسب اطلاعات هویتی، متهم در یکی از مناطق غرب تهران دستگیر و به پلیس فتا تحویل داده شد.


وی بیان کرد: مجرم در تحقیقات انجام شده اعتراف کرد که در شبکه اجتماعی اینستاگرام کانالی جعلی با نام و مشخصات شاکی ایجاد کرده و از بیش از 30 شهروند پول دریافت کرده است.


به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتا استان تهران به شهروندان توصیه کرده است که افراد سودجو معمولاً از شبکه های اجتماعی و هویت های مجازی جعلی مزین به ریزه کاری های فریبنده برای فریب قربانیان خود و استفاده از جملات زیبا و فریبنده استفاده می کنند. نیت شوم خود را انجام دهند لذا در صورت اطلاع هموطنان از هرگونه اقدام مجرمانه در فضای مجازی می توانند از طریق آدرس پلیس فتا www.cyberpolice.ir گزارش دهند.


انتهای پست/