هزینه درمان سرطان سالانه 156 میلیارد دلار آمریکا است. داروها عامل مهمی هستند


چهارشنبه 13 اکتبر 2021 (اخبار HealthDay)

بیمه گذاران خصوصی در سال 2018 حدود 156.2 میلیارد دلار برای بیماران آمریکایی با 15 سرطان شایع پرداخت کردند.

بر اساس مطالعه کالج پزشکی ایالت پن ، داروها بیشترین هزینه را داشتند و داروهای سرطان سینه ، ریه ، لنفوم و سرطان روده بزرگترین بخش این هزینه ها را تشکیل می دادند.

“عموم مردم اغلب می شنوند که ایالات متحده مبالغ بیشماری را برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کند ، اما هیچ کس دقیقا تعیین نکرده است که این عدد چقدر است و این عدد چگونه است. [is] دکتر نیکلاس زائورسکی ، نویسنده مطالعه ، گفت: “او دقیقا به چه نوع خدماتی تقسیم می شود.”

زائورسکی در بیانیه مطبوعاتی کالج گفت: “ما می خواستیم ببینیم بیمه خصوصی چقدر برای همه سرطان ها و انواع خدمات پرداخت می کند.”

محققان یک پایگاه داده ملی را که شامل بیش از 402000 بیمار مبتلا به سرطان تحت بیمه زیر 65 سال بود ، تجزیه و تحلیل کردند. بیماران در سال 2018 از نظر لنفوم ، ملانوم و سرطان های سینه ، پروستات ، روده بزرگ ، ریه ، رحم ، سر و گردن ، مثانه ، کلیه ، تیروئید ، معده ، کبد ، لوزالمعده و مری تحت درمان قرار گرفتند.

درمجموع ، بیماران 38.4 میلیون نوع عمل و خدمات دریافت کردند. سرطان پستان با حدود 10.9 میلیون نفر در رتبه اول و سرطان روده بزرگ با 3.9 میلیون نفر در رتبه اول قرار دارد.

سرطان پستان گران ترین نوع سرطان (3.4 میلیارد دلار) بود و پس از آن سرطان ریه و روده بزرگ ، هر دو حدود 1.1 میلیارد دلار بود.

بر اساس نتایج منتشر شده در 6 اکتبر در 4 میلیارد دلار هزینه شده برای داروها ، گران ترین دسته درمان بود که دو برابر هزینه جراحی سرطان بود. شبکه JAMA را باز کنیدبه

این مطالعه ارزیابی نکرد که آیا درمان های ارائه شده مقرون به صرفه هستند یا خیر ، اما یافته ها می تواند به تحقیقات آینده در آن زمینه کمک کند.

“نمی توان گفت که قیمت مناسب یک دارو یا خدمات چقدر است ، اما من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم آنها بسیاری از هزینه های مراقبت های بهداشتی ما در ایالات متحده را تشکیل می دهند ، بنابراین برخی ممکن است استدلال کنند که این پول بهتر است در جاهای دیگر هزینه شود. سایر خدمات. “زائورسکی گفت. “این ارقام اساساً به شما نشان می دهد که سیستم پزشکی چقدر در مقایسه با سرطان دیگر برای برخی سرطان ها هزینه می کند.”

او گفت ممکن است کسی تعجب کند که آیا هزینه ها موجه هستند یا خیر. به عنوان مثال ، سرطان لوزالمعده یکی از مرگبارترین است ، زائورسکی گفت ، اما هزینه کل درمان آن در مقایسه با چیزی مانند سرطان پروستات بدون درد ، که می تواند برای مدت طولانی بدون ایجاد مشکل وجود داشته باشد ، نسبتاً کم است.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی سرطان ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد درمان سرطان دارد.

منبع: دانشکده پزشکی پن ایالت ، بیانیه مطبوعاتی ، 6 اکتبر 2021

رابرت پرید

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.ارائه

علائم سرطان پوست ، انواع ، تصاویر
مشاهده ارائه

دیدگاهتان را بنویسید