“هر ماه فدای” دو امتیاز! / پرستاران کرونا انتظار کار بی قید و شرط و بی تجربه دارند


در شرایط بسیار سخت کرونا که ارگان های دولتی طعم دستورات و مصوبات دورکاری را چشیدند و در خانه ماندند، دو گروه از کارگران، پرستار اول و حرم دوم، حتی از مرخصی استحقاقی هم برخوردار نشدند و آرزوی دوری ماه ها متوالی را داشتند. . فرزندان و خانواده در چهره خسته آنها نمایان بود.


به گزارش خبرنگار ایلنا، تیغ تیز کرونا دو سال است که جان افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. از مردم عادی گرفته تا کادر پزشکی؛ اما این پرستاران بودند که رکورد را ثبت کردند. تعداد بالای مرگ و میر پرستاران نشان می دهد که چندین پرستار در هر شهر کوچک و حداقل یک پرستار در هر بیمارستان بر اثر بیماری عروق کرونر قلب فوت کرده اند.


معاون پرستاری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهمن ماه سال جاری گفت: از آغاز شیوع بیماری عروق کرونر در کشور (9 اسفند)، 100 پرستار بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. اما در اسفندماه 1389، سازمان نظام پرستاری تهران اعلام کرد که از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون 110 پرستار جان خود را از دست داده اند و 90 هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند. آمارها کمی متفاوت است، اما واضح است که حداقل 200 پرستار در سراسر کشور از زمان شروع و فروکش بحران جان خود را از دست داده اند. این آمار بسیار کم است و بر اساس داده های رسانه های رسمی است.


5000 پرستار را بعد از فروکش کردن بحران تعدیل کنید


حداقل 200 مرگ عروق کرونر و حداقل 100000 عفونت درمانگر یقه سفید آمار وحشتناکی است. اما بدتر از آن، آمار دیگری است که پس از فروکش کردن موج شدید کرونری و اوج گیری های پی در پی آن به رسانه ها درز کرده است: تعدیل 5000 پرستار پس از بحران.


اواسط اردیبهشت امسال رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: در روز کرونا، مسئولان تعداد زیادی پرستار را برای تمدید طرح، قرارداد موقت و شرکت جذب کردند، اما با استعفای کرونا، جذب نیرو شد. نیروها طبق آماری که هفته گذشته به دست آوردیم، حدود 5000 پرستار بیکار شده اند.


اکثر این پرستاران با قراردادهای 89 روزه مشغول به کار بودند و تا زمانی که کرونا ادامه داشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی قرارداد خود را تمدید کردند. اما اکنون 5000 نفر از این ایثارگران اما با قرارداد موقت تعدیل شده اند و این در حالی است که استخدام 100 هزار پرستار در سراسر کشور در حال حاضر منوط به تایید سازمان امور اداری و استخدامی است.


دو درصد برای هر ماه کار کرد!


تنها پاسخ سازمان استخدامی به مناسب سازی این پرستاران، حتی پس از گذراندن روزهای سخت در دوران تاج گذاری و قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا و مرگ روزانه، ارائه یکسری «امتیازات ویژه» است. و بنابراین هیچ تضمینی برای استخدام مجدد وجود ندارد.


نماینده سازمان استخدامی کشور در 29 خردادماه در رابطه با این امتیازات ویژه گفت: سازمان اداری و استخدامی به ارزیابی زحمات کادر درمانی با اقدام مشترک با وزارت بهداشت و اجرای خط 3 اقدام می کند. , 2016. 11.05.2016. بند 31 (ب) آیین نامه ستادی کارکنان عمومی، دستورالعمل شناسایی و اعمال اولویت ها و مزایا برای کارکنان قراردادی، کارمندان، شرکت ها و دریافت کنندگان خدمات درگیر در مواجهه مستقیم با کرونا در آزمون استخدامی. از وزارت بهداشت به شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بررسی و تصویب شد.


نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه این مصوبه در بازه زمانی اقدام مستقیم 1388/01/12 تا اطلاعیه خاتمه، به کلیه کادر درمانی فعال در زمان شیوع ویروس کرونا و بر اساس بند 3 این دستورالعمل هر ماه امتیاز اعطا می کند. استخدامی بیماری عروق کرونر قلب کسب به دو درصد از نمره کل برای ارزیابی فرد در مرحله بررسی کتبی استخدامی توسط وزارت بهداشت و موسسات زیرمجموعه از قرارداد تا قرارداد) اضافه می شود. و استفاده کرد. پس هر ماه قربانی برابر با دو درصد است.


مناسب سازی 550 پرستار فقط در مشهد!


امروزه شرایط سختی برای زندگی پرستارانی وجود دارد که پس از این همه استرس با این شرایط سازگار شده اند. خراسان رضوی یکی از استان هایی است که بیشترین تعداد پرستار از زمان کرونیه را دارد. به گفته رئیس سازمان نظام پرستاری مشهد 550 پرستار در مشهد مناسب سازی شده اند.


محسن گچزان در این خصوص می گوید: ما همیشه با کمبود نیروی کار مواجه بوده ایم و هنوز هم کمبود داریم. نسبت جهانی پرستاران به تخت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در کشورهای متوسط ​​این شاخص 2.5 تعریف شده است، اما در کشور ما این رقم 1.8 است. یعنی در یک بیمارستان 100 تختخوابی باید 180 پرستار وجود داشته باشد. میانگین کشوری برای این نسبت حتی کمتر از یک مشهد و حدود 0.9 است. یعنی 50 درصد کمبود نیروی انسانی داریم. در دوران کرونا، این کمبود نیرو بیشتر آشکار شد و پرستاران طرح و حتی کسانی که برنامه هایشان تکمیل شده بود، فراخوانده شدند. کسانی که پروژه آنها به صورت شرکتی تکمیل شد با حدود 50 نفر به مدت 89 روز قرارداد و قرارداد بسته بودند. اکنون که بار کرونا کاهش یافته است، این شرکا در حال سازگاری هستند. یعنی قراردادها و طرح های افرادی که طرح هایشان تکمیل شده است تمدید نمی شود.


یکی از این پرستاران مشهدی در این رابطه می گوید: امروز ما اقتباس شده ها احساس طرد و ارتداد داریم. زمانی که آنها به ما نیاز داشتند، سر کار بودیم و همه چیز را فدا کردیم، اما حالا که آنها دیگر کرونری نیستند و دیگر نیازی به ما نیست، قرارداد ما را تمدید نمی کنند. سازمان استخدامی که باید مجوز استخدام 100 هزار پرستار را صادر کند، هیچ کاری برای ما، شرکت ها و پروژه ها نمی کند. تازه گفته اند ما هر ماه سختی کار را دو درصد می دانیم. همین دو درصد به همه کسانی که در مواجهه با ویروس مرگبار کرونا جان خود را از دست می دهند پاداش می دهد، در حالی که پرستاران کرونا بدون قید و شرط استخدام می شوند.


کرونا برای بعضی ها نعمت بود!


احسان سهرابی (دبیر مرکز هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی) با بیان اینکه «سازگاری پرستاران و کادر درمانی ناعادلانه است» می گوید: حسرت دوری از دست کودکان و خانواده ها.


وی می افزاید: کرونا برای برخی، برای کسانی که از دلالان سلامت و کالاهای وابسته به سلامت انسان سوء استفاده کردند، مایه خیر و برکت بود و برای برخی دیگر مایه ننگ کسانی بود که جان خود را تلف کردند (کودکان، پدران و مادران). آنها مواد مخرب عروق کرونر و اثرات معیشتی مانند تعطیلی مشاغل کوچک، بازرگانان و غیره را دفن کردند یا خریداری کردند.


سهرابی اظهارات معاونت منابع انسانی سازمان استخدامی را که از خط قرمز عدالت استخدامی صحبت می کند و فرآیند استخدامی را با عدالت پیوند می زند، با معنای واقعی عدالت منطبق نمی داند. چرا پرستاری که از بحران دو ساله کرونا جان سالم به در برده است و توانایی خود را در کار و متکی بودن به خود ثابت کرده است باید برای اثبات خود مورد معاینه مجدد قرار گیرد؟ حتی آنهایی که امروزه شرکتی هستند امیدی به سازماندهی و قرارداد مستقیم ندارند.


بدون شک پرستاران کرونا در مقابل مرگ احساس مسئولیت و فداکاری از خود نشان داده اند. آنها نمی ترسند و زندگی مردم را شبانه روز نگه داشته اند. آنها هنوز باید یک تست بدهند، آزمونی که در آن هر ماه دو امتیاز برای بازی با جان به دست می‌آید. «دلبستگی به عدالت» چنین است; چه زمانی بسیاری چنین پاداش هایی را بدون زحمت و بدون شایستگی دریافت می کنند؟


گزارش: نسرین هزاره مقدم


انتهای پیام/