هدف صادرات محصولات شیلات 2.2 میلیارد دلار است


هدف صادرات محصولات شیلات 2.2 میلیارد دلار است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات محصولات شیلات و آبزیان در سال گذشته 520 میلیون دلار بوده که اکنون به 2.2 میلیارد دلار رسیده است.


به گزارش ایلنا و به نقل از جهاد کشاورزی قزوین از سازمان کشاورزی، زاید حسین حسینی ظهر امروز در اولین ستاد توسعه شیلات و آبزیان در جلسه استانداری اظهار داشت: نقش پرورش ماهیان زینتی در افزایش ارزآوری و صادرات. در این میان استان قزوین از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است.


رئیس سازمان شیلات ایران افزود: بر اساس برنامه تحول سازمان شیلات، تولید آبزی پروری تا افق 1404 باید به اندازه 40 سال گذشته باشد تا کشور به خودباوری و استقلال کافی برسد.


معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته با رشد 19 درصدی صادرات و کاهش واردات مواد اولیه و ساختار تراز تجاری، وضعیت کشور مثبت شد و امیدواریم این مهم ادامه داشته باشد.


وی ادامه داد: قابلیت های زیستی، توانمندی ها و دانش، صنعت و قابلیت های صنعتی برای توسعه شیلات و آبزی پروری بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه در استان قزوین این سه موضوع با هم تلفیق شده است.


رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ایجاد اشتغال و حلقه های میانی در کنار هم منجر به ایجاد یک هلدینگ شده و می تواند توسعه این بخش مهم را افزایش دهد.


حسینی گفت: سالم ترین پروتئین متعلق به آبزیان است و باید با کاهش قیمت تمام شده محصول منجر به تولید غذای سالم شود.


انتهای پیام/