نیویورک ممنوعیت سفر و تخلیه زیرزمین را پس از طوفان مرگبار اعمال می کند


شهردار بیل دی بلاسیو می گوید که مقامات شهری به ممنوعیت سفر ، تلاش برای بازدید برای تخلیه ساکنان زیرزمینی و هشدارهای تلفنی ویژه در مواجهه با “واقعیتی کاملاً متفاوت” از طوفان های شدیدتر ناشی از تغییرات آب و هوایی ، متکی خواهند بود. آینده.

این طرح که توسط شهردار در نشست خبری روز جمعه اعلام شد ، پس از آن اتفاق می افتد که بارش شدید باران چهارشنبه شب باعث کشته شدن 13 نفر از ساکنان نیویورک شد که اکثر آنها در آپارتمان های زیرزمینی زندگی می کردند. دی بلاسیو و فرماندار کتی هوچول با این سوال روبرو شدند که آیا باید قبل از طوفان هشدارهای بیشتری صادر می کردند یا آماده می شدند؟ د بلاسیو مدعی شد که پیش بینی هوا نادرست است ، اما اوایل روز دوشنبه هشدارهایی مبنی بر وجود لاشه هواپیمای طوفان ایدا تا 14 اینچ به این منطقه داده شد.

د بلاسیو با اشاره به بارش بیش از سه اینچ باران در یک ساعت بین ساعت 8:51 تا 9:51 چهارشنبه شب گفت: “اکنون ما با چیزهای غیرقابل تصوری روبرو هستیم.” “این مجموعه جدیدی از قوانین اساسی را ایجاد کرد. اکنون ما باید آنها را در رویکرد بسیار متفاوتی ملاقات کنیم.”

شهردار درباره شرایط خاصی که تحت آن شهر دستور ممنوعیت سفر یا تخلیه را می دهد ، توضیح نداد. با این حال ، وی از تشکیل یک کارگروه واکنش شدید آب و هوا خبر داده است که مجموعه جدیدی از سیاست ها را تا 26 سپتامبر ارائه می دهد.

او گفت که به سرعت و با توجه به توصیه های گروه ویژه اقدام خواهد کرد.

وی افزود: ما هر کاری که بتوانیم فوراً انجام می دهیم.

نیویورک پست در ماه مه گزارش داد که مقامات شهری برنامه هایی برای پاسخگویی به سیلاب های سیل آسا ، از جمله تهیه پیام های هشداردهنده ویژه برای ساکنان زیرزمین ، دارند. با این حال ، مهلت لیست پیشنهادات 2023 بود ، دو سال پس از استعفای دو بلاسیو.

وقتی از بلازیو در مورد برنامه زمان بندی پرسیده شد ، دوباره تاکید کرد که سطح فوریت ها تغییر کرده است و گفت: “بدیهی است که باید تغییر کند.”

یکی از چالش ها شناسایی اکثریت ساکنان شهرهایی است که در آپارتمان های زیرزمینی زندگی می کنند ، که اغلب غیرقانونی هستند. به گفته کارشناسان ، بسیاری از آنها مهاجران غیرقانونی هستند که نگران اخراج و اخراج احتمالی هستند. به گفته شهردار ، شهر تخمین می زند که حداقل 50،000 واحد مسکونی زیرزمینی با حداقل 100،000 نفر ساکن وجود دارد ، اما اذعان کرد که احتمالاً این تعداد بسیار بیشتر است.

کمپین پایگاه نیویورک ، گروهی که از قانونی شدن خانه های زیرزمینی حمایت می کند ، محاسبه بیش از 312،000 واحد در سراسر شهر وجود دارد.

تداوم بحران مسکن مقرون به صرفه در شهر نیویورک ، مقامات شهری را وادار می کند تا در حین اطمینان از ایمنی ، انتخاب سختی در مورد اجازه به این خانه ها انجام دهند. برنامه آزمایشی این شهر در سال 2019 برای ارائه کمک به صاحبان خانه برای تبدیل آپارتمانهای زیرزمینی غیرقانونی به قانون پیشرفت چندانی نداشته است ، که خود شهردار روز جمعه به آن اعتراف کرد.

به افراد آسیب دیده از طوفان دستور داده شد تا برای کمک با 311 تماس بگیرند. جان اسكريباني ، مدير بخش مديريت اورژانس شهر ، گفت كه اين شهر در هر بخش مراكز كمك به حوادث باز خواهد كرد.

با این حال ، هنوز مشخص نیست که چه نوع خدماتی به مستاجران و صاحبان خانه بدون بیمه سیل ارائه می شود.

د بلاسیو در جریان حضور در نمایشگاه برایان لرر WNYC ، گفت که این شهر با دولت فدرال در حال دسترسی به صندوق های امدادرسانی است. او می گوید: “شما باید پاسخ بهتری برای مستاجران خود دریافت کنید ، اما هرکسی این سوالات را دارد می تواند با 311 تماس بگیرد.”دیدگاهتان را بنویسید