نیروهای طالبان پیروزی خود را بر مشیت نهایی پنجسیر در افغانستان اعلام کردند


طالبان روز دوشنبه اعلام کردند که اشغال افغانستان اکنون کامل شده است و ادعا کردند که بر آخرین نیروی مقاومت در تنها منطقه ای که اشغال نکرده بود ، پیروز شدند.

از رهبران طالبان در مقابل فرمانداری در استان پنجشیر ایستاده و پرچم سفید طالبان را به نشانه پیروزی پس از روزها جنگ وحشیانه برافراشته اند.

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان در مورد پیروزی سه هفته پس از آنکه طالبان بیشتر مناطق بقیه افغانستان را تصرف کردند ، گفت: “پنجیر ، آخرین پناهگاه دشمن تخلیه شده ، به تصرف درآمد.”

وی گفت: “با این پیروزی و تلاش های اخیر ، کشور ما از گرداب جنگ بیرون آمده است و مردم ما زندگی شادی در صلح ، آزادی و آزادی خواهند داشت.”

این اعلامیه پس از نبرد با جبهه مقاومت ملی افغانستان (NRFA) به رهبری امرالله صالح معاون رئیس جمهور سابق و احمد مسعود رهبر پنجشیری اعلام شد.

نیروهای طالبان ادعا می کنند که پنجیسیر را که آخرین منطقه ای در افغانستان است که تحت کنترل طالبان نیست تصرف کرده اند.
نیروهای طالبان ادعا می کنند که پنجیسیر را که آخرین منطقه ای در افغانستان است که تحت کنترل طالبان نیست تصرف کرده اند.
جزوه های رسانه های اجتماعی از طریق REUTERS
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت هیچ مقاومتی در برابر طالبان وجود ندارد. "محکم بزن" و انتظار می رود که دولت جدید در چند روز آینده اعلام شود.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که انتظار دارد در چند روز آینده دولت جدید این کشور اعلام شود و گفت که هرگونه مقاومت در برابر طالبان “ضربه” خواهد زد.
VICE KHHSAR/AFP از طریق گتی ایماژ

مسعود پسر احمد شاه مسعود است ، یک جنگجوی نمادین ضد طالبان که چند روز قبل از حملات 11 سپتامبر قبل از کشته شدن در برابر این گروه مقاومت کرد.

گروه گفت فهیم دشتی ، سخنگوی مخالفان ، برادرزاده یک مقام بلندپایه دولتی ، گفت که در میان کشته شدگان روز یکشنبه ، خشونت در ناحیه زیر بغل شدت گرفت.

مسعود ، رهبر NRFA ، خواستار پایان جنگ در همان روز شد و گفت که نیروهایش آماده اند در صورت موافقت طالبان با متوقف کردن حمله ، سلاح های خود را زمین بگذارند.

رزمندگان مقاومت افغان بر روی تپه دربند در منطقه عنابا در استان پنجیسیر استراحت می کنند.
رزمندگان مقاومت افغان بر روی تپه دربند در منطقه عنابا در استان پنجیسیر استراحت می کنند.
احمد ساحل آرمان/خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

طالبان هرگونه پیشنهاد صلح را رد کرده و در عوض حملات خشونت آمیز را تشدید کرده است.

مجاهد گفت: “ما تمام تلاش خود را کردیم تا موضوع را از طریق مذاکره حل کنیم ، اما آنها از مذاکره امتناع کردند و ما مجبور شدیم نیروهای خود را برای جنگ اعزام کنیم.”

طالبان گفت مسعود و صالح رهبران مخالف به همسایگی تاجیکستان فرار کردند.

مسعود ، متشکل از بازمانده های منظم افغان ، نیروهای ویژه و اعضای شبه نظامیان محلی ، در پیامی در توئیتر گفت که در سلامت است ، اما از ارائه جزئیات خودداری کرد.

میله پرچم با پرچم طالبان در خارج از دفتر والی ، نمادی از پیروزی آنها است.
میله پرچم با پرچم طالبان در خارج از دفتر والی ، نمادی از پیروزی آنها است.
جزوه های رسانه های اجتماعی از طریق REUTERS

طالبان سه هفته پیش کنترل بیشتر مناطق افغانستان را در دست گرفتند و پس از سقوط دولت مورد حمایت غرب و خروج اشرف غنی رئیس جمهور در 15 اوت در کابل به قدرت رسیدند.

آخرین جبهه مقاومت مسلحانه علیه طالبان ، پنجشیر ، سابقه ای دارد که تسخیر آن برای دشمنان دشوار است.

بقایای تانک هایی که در طول جنگ طولانی با اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1980 تخریب شده اند هنوز در دره کوهستانی ناهموار و تنها یک ورودی باریک پراکنده شده اند. این منطقه همچنین در طول اولین حکومت خود در سالهای 1996-2001 شاهد مقاومت پایدار در برابر طالبان بود.

طالبان به ساکنان پنجیسیر اطمینان داد که در سلامت خواهند بود ، اما ده ها خانواده در جستجوی امنیت به کوه ها فرار کردند.

مجاهد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ما دیگر مجبور نیستیم بجنگیم.” “همه مردم پنجشیر و کسانی که در پنجشیر زندگی می کنند برادران ما هستند و آنها بخشی از کشور ما هستند.”

مجاهد همچنین به خبرنگاران گفت که طالبان “ظرف چند روز” دولت جدید خود را اعلام خواهند کرد.

وی افزود که پس از تشکیل دولت ، از نیروهای سابق افغانستان و نیروهای امنیتی خواسته می شود که به سر کار بازگردند.
وی گفت: “ما به تخصص آنها نیاز داریم.”

مجاهد همچنین سرعت کند بازگشت فعلی و “دلایل ایمنی” نامشخصی را که زنان را در خانه های خود محدود می کند مگر اینکه با سرپرست مرد همراه باشد ، محکوم کرد و قول داد که همه زنان سرانجام “به کار” باز خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید