نیاز به پرداخت 50 درصد اعتبارات دولتی برای تکمیل پروژه قطار شهری کراجا/ واگن ها به کارایا نرسید


نیاز به پرداخت 50 درصد اعتبارات دولتی برای تکمیل پروژه قطار شهری کراجا/ واگن ها به کارایا نرسید

سرپرست شهرداری کراجا بر مشارکت 50 درصدی دولت در تامین مالی پروژه قطار شهری کرجا تاکید کرد و گفت: در صورت ورود واگن ها به کراجا و انجام بازرسی سرد و گرم، مرحله بهره برداری آزمایشی از نیمه دوم سال جاری آغاز می شود. سال


به گزارش ایلنا از البرز، منوچهر غفاری صبح امروز با حضور احمد رحمانیان معاون سازمان بازرسی کل کشور، غفور قاسم پور فرماندار کرها و جواد چپردار رئیس کرج از پروژه قطار شهری کارایا (ایستگاه های F و ک) بازدید کرد. شورای شهر و دیگر مدیران شهری با اشاره به آخرین وضعیت این پروژه اظهار داشتند: مترو یکی از نیازهای جدی کلانشهر کارایا است و خطوط مختلف آن نقش مهمی در کاهش ترافیک درون شهری و تسهیل تردد جمعیت دارد. .


وی با بیان اینکه در سال های اخیر تکمیل و بهره برداری از مترو یکی از خواسته های اصلی مردم بوده است، تصریح کرد: متأسفانه به دلایل مختلف تورم و تحریم، این پروژه بر اساس قرارداد اولیه به اتمام نرسیده است. بازه زمانی.” و به تعویق خواهد افتاد.


این مسئول افزود: مدیریت شهری علیرغم همه مشکلات طی چند سال اخیر برای تکمیل بخشی از پروژه با اعتبار مناسب قدم برداشته و خوشبختانه بسیاری از موانع برطرف شده است.


شهردار کارایا تصریح کرد: در حال حاضر تمرکز مدیریت شهری بر تکمیل و بهره برداری از دو ایستگاه خط دوم قطار شهری یعنی ایستگاه 45 متری گلشهر و سه راهی طالقانی (ف و ک) است. .


غفاری ادامه داد: با حمایت مسئولان می خواهیم فاز بعدی خط دوم قطار شهری تا ایستگاه شهید سلطانی را تکمیل کنیم.


وی افزود: در بازدید معاون بازرسی کل کشور و سایر مسئولین از خط دو قطار شهری کارایا گزارش کاملی از وضعیت فعلی پروژه ارائه و موانع موجود رفع شد.


به گفته سرپرست شهرداری کراجا؛ مقرر شد برای تسریع در تکمیل این پروژه که بیشتر آن 50 درصد اعتبارات دولتی پروژه است اقدامات لازم انجام شود.


وی با بیان اینکه تا زمان بررسی سرد و گرم قطارها امکان رساندن مسافران به ایستگاه وجود ندارد، گفت: این امر از طریق سکوها، ایستگاه‌های مترو، برق‌رسانی هوایی و … تامین می‌شود.


گفاری افزود: تست داغ سیستم تغذیه واگن ها و سیستم اتوماتیک جابجایی آنها در تونل و همچنین سیستم دزدگیر را تست می کند.


سرپرست شهرداری کراجا تصریح کرد: در گام سوم به مرحله بهره برداری آزمایشی می رسیم که طی آن قطارها به مدت سه ساعت در روز مسافران را جابجا می کنند و در گام آخر قطار به صورت تمام عیار انجام می شود.


وی تصریح کرد: در صورت ورود واگن ها به کارایا و انجام تست های گرما و سرما، فاز پایلوت قطار شهری کرجا از نیمه دوم سال آغاز می شود.انتهای پیام/