نکاتی برای حفظ پوست آماده برای تابستان


تابستان نزدیک است و سالم و درخشان نگه داشتن پوست یک کار چالش برانگیز برای همه است. پیشگیری از برنزه شدن ، رنگدانه شدن و بسیاری از مشکلات دیگر بسیار دشوار است.

اما نگران نباشید ، با در نظر گرفتن مراقبت های اضافی مورد نیاز در فصل تابستان ، ما نکات کاربردی را خلاصه کرده ایم که به شما کمک می کند پوست خود را حتی در فصول سخت تابستان حفظ کنید.

این نکات مفید را رعایت کنید و خودتان تغییر را احساس خواهید کرد و خواهید آموخت که چگونه می توانید پوست خود را کنترل کرده و آن را درخشان نگه دارید.

  1. مرطوب کنید

در طول تابستان پوست به دلایل واضح (درجه حرارت بالا) مستعد کم آبی می شود. هیدراته نگه داشتن پوست یکی از عوامل کلیدی درخشندگی پوست است. مرطوب کردن پوست با مرطوب کننده های خوب به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند.

بازار مملو از مارک های مختلف است. مطمئن شوید که بهترین را انتخاب کرده اید. آزمایش در اینجا بهترین گزینه است. بسیاری اوقات ممکن است یک مارک خاص برای شما مناسب نباشد. بنابراین ، قبل از نهایی کردن ، مرطوب کننده را حتما آزمایش کنید.

  1. تراشیدن

لایه برداری پوست باعث از بین رفتن پوست مرده می شود که دلیل اصلی تیرگی پوست است. لایه برداری باعث درخشندگی صورت شما می شود.

بهترین راه این است که قبل از خرید اسکراب لایه بردار با متخصص پوست مشورت کنید. گاهی اوقات مواد شیمیایی تشکیل دهنده این محصولات ممکن است برای پوست شما مناسب نباشد. نگران نباشید ، به پوست شما آسیب نمی رساند ، اما پیشگیری بهتر از درمان است.

در حالت ایده آل شما باید پوست خود را دو بار در روز برای بهترین نتیجه لایه برداری کنید. این به شما کمک می کند تا سایر مشکلات پوستی که به ویژه در تابستان رخ می دهد را از بین ببرید.

  1. در هنگام اصلاح مراقب باشید

سوختگی تیغ در تابستان ها بسیار شایع است. بنابراین توصیه می شود هنگام اصلاح در تابستان مراقب باشید.

هنگام اصلاح از آب ولرم استفاده کنید و برای شادابی صورت خود از لوسیون بعد از اصلاح استفاده کنید. لوسیون اصلاح همچنین به بستن منافذ پوست کمک می کند.

  1. برنزه را بردارید

برنزه شدن پوست شایع ترین مشکلی است که افراد در سراسر جهان با آن روبرو هستند. اغلب اوقات برنزه شدن اجتناب ناپذیر است زیرا افراد مجبورند در زیر نور خورشید حرکت کنند. با این حال ، خبر خوب این است که ما می توانیم با استفاده از ضد آفتاب از برنزه شدن جلوگیری کنیم. این لوسیون های آفتابی به محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید و جلوگیری از کدر شدن پوست کمک می کند.

با این حال ، ممکن است شرایطی پیش بیاید که حتی پس از استفاده از کرم ضد آفتاب برنزه شوید. هیچ موردی برای نگرانی نیست. می توانید از لایه بردارهای شیمیایی یا مایع خنک کننده مخصوص پوست استفاده کنید. اینها به شما کمک می کند تا برنزه شدن پوست را از بین ببرید.

  1. رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی تأثیر بسزایی در ظاهر پوست دارد. رژیم غذایی مناسب به هیدراته نگه داشتن پوست و بسته نگه داشتن منافذ پوست کمک می کند.

از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است میوه و سبزیجات مصرف کنید. این میوه ها و سبزیجات به شما کمک می کنند تا پوست خود را درخشان ترین حالت بدست آورید.

  1. جوان سازی پوست

هر پوستی درخشان به مراقبت زیادی از شما نیاز دارد. جوانسازی پوست بهترین راه برای حفظ صافی و درخشندگی پوست حتی در تابستان است.

جوانسازی پوست به طور قابل توجهی ظاهر سطح پوست را تجدید می کند و به مشاوره متخصص پوست خوب نیاز دارد.

بنابراین ، با متخصص پوست خود مشورت کنید و او شما را در مورد چگونگی داشتن پوستی درخشان با تلاش زیاد راهنمایی می کند.

اگر به دنبال بهترین متخصص پوست در Gurgaon هستید ، می توانید پیش بروید و با دکتر Garekar مشورت کنید. شما به راحتی به تجهیزات مدرن دسترسی خواهید داشت و از مشاوره متخصصان برای درخشندگی پوست خود در هر زمان استفاده خواهید کرد.دیدگاهتان را بنویسید