نوازی، اسدی، علیزاده و لطفی به فینال رسیدند / پیردایه راه یافت


نوازی، اسدی، علیزاده و لطفی به فینال رسیدند / پیردایه راه یافت

هفتمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا صبح امروز در بیشکک قرقیزستان در حال برگزاری است.


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون پیکار، در پایان پیش مسابقه امیرمحمد نوازی در وزن 45 کیلوگرم، غلامرضا اسدی در وزن 51 کیلوگرم، عرفان علیزاده در وزن 92 کیلوگرم، محمد. رضا لطفی 110 کیلوگرم و سجاد پیردایه 60 کیلوگرم بودند.


نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:


در وزن تا 45 کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل مونکتوگز آمگلان از مغولستان به برتری رسید. وی در دور دوم و نیمه نهایی با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی از سد بزرگ بردی آشیرقلیوا از تاجیکستان گذشت و راهی فینال شد. نوازی امشب برای کسب مدال طلا با نینگاپو گناور از هند دیدار می کند.


امیررضا تیموری زاد در گروه 4 نفره وزن 48 کیلوگرم قرار گرفت که به صورت دوره ای با حضور 7 کشتی گیر حفظ می شود. او در دور اول مقابل لئو آکاگی از ژاپن با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد. وی در دور دوم مقابل منخدال دارخانبت از مغولستان با نتیجه 8 بر صفر و در دور سوم مقابل شوبهام آچاپاله از هند با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.


در وزن 51 کیلوگرم غلامرز اسدی در دور نخست عبدیکلیکوف از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 2 شکست داد. وی در دور دوم و نیمه نهایی در فینال عباس بیک کوبیلوف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر ۹ شکست داد. اسدی در فینال با آیتانوف از قزاقستان دیدار می کند.


در وزن 55 کیلوگرم ابوالفضل شمشی پور در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر مقابل جونگ پیل جونگ از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 به اودسوران باتجو از مغولستان واگذار کرد و با شکست کشتی گیر مغولستانی شمشیپور در مرحله نیمه نهایی محروم شد.


در وزن 60 کیلوگرم سجاد پیریه در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر محبوبو علم از بنگلادش را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 4 مغلوب چولیبوف جاوه ازبکستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، پیردای راهی بازی رده بندی شد. سورابه از هند در این دیدار به مصاف او می رود.


در وزن 92 کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست 4 بر یک شیرزاد پوجونوف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر حاجی علی اف از ترکمنستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله علیزاده با نتیجه 3 بر 2 از سد ساحل جاگلان هند گذشت و راهی فینال شد. حریف کشورمان در دیدار فینال کمیل کوراگلیف نماینده قزاقستان است.


در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا لطفی در دور نخست رنساندارجو منهباتارو از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم و نیمه نهایی حکمتولا قربانوف از ازبکستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. لطفی در این دیدار به مصاف پارتیک داشموک از هند می رود.


انتهای پست/