نقش مهم خط انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


نقش مهم خط انتقال گاز رشت - چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان

مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران بر نقش مهم و تعیین کننده خط 42 اینچ انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.


به گزارش ایلنا، محمدرضا جولایی با اشاره به شرکت ملی گاز ایران در بازدید از روند پیشرفت خط 42 اینچ انتقال گاز رشت – چالوند گفت: این پروژه به مرحله اولیه بهره برداری نزدیک می شود و در روزهای آینده در این زمینه به شرایط بسیار مطلوبی دست خواهد یافت». انتقالی در راه است


نقش مهم خط انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


وی به اهداف مهم استفاده از این خط اشاره کرد و افزود: ایستگاه اندازه گیری و صادرات گاز آستارا یکی از قدیمی ترین ایستگاه های کشور است که نقش مهمی در مبادلات گاز و تبادل ارز ایفا می کند. همچنین خط 42 اینچی رشت – چالوند علاوه بر پایداری گاز استان اردبیل و استان‌های همجوار، در تبادل گاز با آذربایجان نیز نقش بسزایی خواهد داشت.


مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: در سالی که به شعار تولید، دانش بنیان و ایجاد اشتغال مزین شده است، این امر باید با تمام قوا به ویژه در حوزه پایداری، تداوم، اجرایی شود. تولید. جریان گاز به رشد و تولید و بر این اساس ترویج ما باید برای سیستم های دانش محور و ایجاد شغل تلاش کنیم.


وی در ادامه این بازدید با تاکید بر لزوم به روز رسانی و نصب ایستگاه جدید اندازه گیری حجم گاز، از آخرین تغییرات اساسی در توربین ها به منظور اطلاع از آمادگی انتقال گاز در نیمه دوم سال مطلع شد.


وی تصریح کرد: دسترسی به اطلاعات دقیق و لحظه ای جریان گاز از مبدا، انتقال و توزیع گاز برای کنترل، هماهنگی و تصمیم گیری صحیح ضروری است.


مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران در خاتمه بر لزوم همکاری و هماهنگی همه جانبه منطقه در امور انتقال و صادرات گاز با فعالیت های دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران تاکید و بر افزایش بهره وری نیز تاکید کرد. تا زمان انجام به موقع و بهینه کارهای تعمیر خط لوله و ایستگاه در منطقه.


فیروز خدایی مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز نیز گزارش مبسوطی از فعالیت های انجام شده در این منطقه عملیاتی ارائه کرد و گفت: در سایه تعامل و مشارکت توانستیم رسالت مهم خود در انتقال بهینه گاز طبیعی به بومی را انجام دهیم. مشتریان، صنعت، نیروگاه ها و صادرات.


انتهای پست/