نخبگان دی سی برای محدود کردن بدهی قمار ، “سکه تریلیون دلاری” را در نظر می گیرند


واشنگتن (AP) – برخی از سیاستمداران گمان می کنند که یک گلوله نقره ای برای بن بست بدهی پیدا کرده اند ، با این تفاوت که گلوله پلاتینی است: یک سکه 1 تریلیون دلاری ضرب کنید ، نماد همه نشانه ها ، و از آن برای سیل خزانه داری با پول نقد و رانندگی استفاده کنید. جمهوریخواهان دیوانه

حتی حامیان جدی آن ، که چندان زیاد نیستند ، آن را حیله می نامند. آنها می گویند این یک راه عادی برای خروج از یک مشکل حسابداری حواس پرت است که اگر در چند روز آینده برطرف نشود ، عواقب جدی بر کیف پول مردم و اقتصاد خواهد داشت.

اما با وجود همه شوخی ها در مورد اینکه چه کسی باید روی سکه بیاید – Chuck E. Cheese؟ دونالد ترامپ ، برای وسوسه یا تمسخر حزب جمهوریخواه؟ – یک بورس تحصیلی نیز در پشت آن وجود دارد. بعید به نظر می رسد ، می توان تصور کرد که دولت بتواند یک تریلیون دلار را به ارز پادشاهی تبدیل کند بدون آنکه قانون گذاران نظری داشته باشند.

چگونه این امر ممکن است وقتی منشی خزانه داری نمی تواند به سادگی برای پرداخت بدهی های دولتی پول چاپ کند؟ به این دلیل است که به نظر می رسد یک قانون عجیب بیش از 20 سال پیش به دولت اجازه می دهد بدون تایید کنگره ، تا زمانی که پلاتین باشد ، سکه های مختلف را ضرب کند.

هدف این بود که به تولید سکه های یادبود برای مجموعه داران کمک شود ، نه ایجاد یک گزینه هسته ای در یک بحران مالی. وای

به طور خاص ، در قانون آمده است که وزیر خزانه داری “می تواند سکه های شمش پلاتین و سکه های پلاتینی را مطابق با مشخصات ، طرح ها ، انواع ، مقادیر ، اسمی و کتیبه هایی که وزیر به تشخیص وزیر ، ممکن است گاه به گاه تجویز شود. “

این همان زمان است ، به گفته طرفداران سکه. اما جانت یلن ، وزیر خزانه داری ، کاخ سفید و برخی از دموکرات ها روز سه شنبه این ایده را رد کردند ، درست مانند رهبران گذشته که راه حل های سخت و رادیکال سریع ظاهر شد.

سناتور مارک وارنر ، D-Va ، در مورد این سکه گفت: “تنها چیزی که اسراف تر است ، عدم پیش فرض سیاسی است.”

یلن گفت: آنچه مورد نیاز است این است که کنگره نشان دهد که جهان می تواند برای پرداخت بدهی خود روی آمریکا حساب کند. او به CNBC گفت: “یک سکه پلاتینی” واقعاً یک حقه است. “

روهان گری ، استاد حقوق در دانشگاه ویلامت و کارشناس سیاست مالیاتی گفت که البته اینطور است.

گری در مطالعه ای در فصل 2020-2021 در مجله حقوق کنتاکی نوشت: “این واقعیت که (سکه) نشان دهنده یک حقه حسابداری است ، منبع قدرت آن است نه یک نقطه ضعف.” “ایده” مبارزه با یک مشکل حسابداری با یک راه حل حسابداری “کاملاً سازگار است … سقف بدهی به خودی خود می تواند یک ترفند حسابداری عالی و ضعیف طراحی شود.”

ایالات متحده در 18 اکتبر به سقف می رسد مگر اینکه کنگره به موقع برای تعلیق آن اقدام کند. دو حزب در مجلس سنا در بن بست هستند: جمهوری خواهان تمایلی به پیوستن به دموکرات ها در تمرین معمول ندارند. دموکرات ها از رای دادن خود برای حل مشکل خودداری می کنند.

این همان چیزی است که باعث می شود یک سکه درخشان با 1 و 12 صفر برای برخی وسوسه کننده باشد ، اگر آن مسیر بی آزمایش و جسورانه واقعاً کار کرده باشد.

اما س questionsالات جدی برای بسیاری از دموکرات ها و جمهوری خواهان بوجود می آید: آیا آنها می خواستند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روی میز کارش مگ سکه هایی مانند Diet Cokes سفارش دهد؟ آیا آنها می خواهند رئیس جمهور بعدی این قدرت را داشته باشد؟ یا حتی این؟

امکانات فوق العاده دیگری نیز ایجاد شده است ، مانند استناد به ضمانت متمم متمم 14 مبنی بر اینکه “اعتبار بدهی عمومی ایالات متحده ، که توسط قانون مجاز است … مورد تردید قرار نخواهد گرفت” ، که برخی از محققان معتقدند می تواند برای دور زدن محدودیت بدهی مورد استفاده قرار گیرد. به

جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت که همه این گزینه ها را بررسی کرده است “و هیچ یک از این گزینه ها قابل اجرا نبود.” “بنابراین ، ما می دانیم تنها راه رفتن به اینجا بازیگری در کنگره است.”

سقف بدهی ها در دوران جنگ جهانی اول تعیین شد تا ایالات متحده بتواند بدون نیاز به تأیید کنگره هر دفعه اوراق بهادار جنگی را منتشر کند. قانونگذاران فقط باید زیر مجموع مصوب بمانند.

افزایش یا تعلیق سقف تا همین اواخر تا حد زیادی یک کار غیرقابل انکار بوده است ، زیرا بدهی بیشتر ناشی از هزینه هایی است که قبلاً توسط کنگره تصویب شده یا پرداخت های مورد نیاز قانون را پوشش می دهد. در حال حاضر همه چیز علوفه برای مبارزه لحظه آخری است.

خزانه داری نمی تواند پول جدیدی را وارد گردش کند ، فقط فدرال رزرو می تواند. از نظر تئوری ، این سکه ضرب و نزد بانک فدرال رزرو می شود و ارزش آن به حساب خزانه داری عمومی می رود و برای پرداخت بسیاری از اسکناس استفاده می شود.

در عمل ، هیچ کس دقیقاً نمی داند که چگونه کار می کند و چه مشکلاتی مانند تورم به دنبال خواهد داشت. به نظر می رسد دموکرات ها تمایلی به برگشت روند نامرتب و معیوب ندارند که طی چند نسل استاندارد طلا در اعتبارات جهانی بوده است.

ایده سکه یک تریلیون دلاری در سال 2013 هنگامی که باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا برای جلب مشارکت جمهوری خواهان تلاش کرد ، مورد توجه قرار گرفت. دونالد مارون ، کارشناس سیاست مالی که در زمان دولت بوش ریاست دفتر بودجه کنگره را بر عهده داشت ، فکر کرد که این ایده عالی نیست ، اما ایده وحشتناکی نیز نیست.

مارون گفت: “تحلیلگران تعدادی از گزینه های دیگر را برای اجتناب از پیش فرض در نظر گرفته اند ، از جمله اولویت بندی پرداخت ها ، ادعای عدم محدودیت بدهی و فروش موقت طلا به فورت ناکس.” “همه آنها مشکلات جدی عملی ، حقوقی و تصویری را ایجاد می کنند. در این گروه زشت ، سکه پلاتین نسبتاً روشن به نظر می رسد. “

با این حال ، به گفته او ، به نظر می رسد دنباله آستین پاورز یا قسمتی از سیمپسونها باشد: “فاقد وقار است”.

منبع https://www.breitbart.com/economy/2021/10/06/clown-world-dc-elites-consider-minting-trilion-dollar-coin-to-game-debt-limit/

دیدگاهتان را بنویسید