نحوه از بین بردن جوش یا آکنه با درمان خانگی | ProHealthshine.Com


درمان خانگی برای جوش یا آکنه

چگونه می توان با درمان های خانگی از شر جوش یا آکنه خلاص شد |  ProHealthshine.Com
جوش یا آکنه

شما می خواهید بدانید ، چگونه درمان خانگی آیا می توان آکنه یا جوش را از بین برد؟

درمان خانگی برای جوش یا آکنه:

  • چیآکنه است یا جوش؟

آکنه یا جوش این یک مشکل بسیار آزاردهنده برای همه است. آکنه پسوریازیس حاد است که در برهه ای از زندگی اکثر افراد ایجاد می شود. آکنه یا جوش یا آکنه ولگاریس می تواند باعث زخم های طولانی مدت شود و مشکلات پوستی ایجاد کند ، از خفیف تا تیره ، و همچنین می تواند در پوست پشت ، شانه ها و قفسه سینه ، از جمله دهان ایجاد شود. آکنه معمولاً بعد از 11 سال و بیش از 30 سال پیش دیده می شود. با این حال ، پس از 30 سال ، گاهی آکنه بر روی پوست ایجاد می شود ، اما تعداد آنها بسیار اندک است.


  • چرا آکنه یا جوش صورت؟

آمارها نشان می دهد که از هر 8 نفر 10 نفر دارای این مشکل هستند آکنه مشکلات در عرض 11 تا 30 سال شروع شد. حالا بیایید ببینیم که چگونه آکنه در پوست ما ایجاد می شود. سرم یک روغن طبیعی است که توسط غدد پوست ما تولید می شود ، بنابراین پوست ما را خشک نمی کند زیرا وجود دارد. سرم پوست و سلول های مرده در فولیکول های مو تجمع می یابد ، tوقتی فولیکول مو بسته می شود ، از نظر ظاهری سیاه است. به این جوش های سر سیاه می گویند. این جوش های سر سیاه یکبار متورم شده و مانند انگشتان سفید شکل می گیرند. اغلب ، عفونت باکتری به نام آسینوس نیز باعث ایجاد زخم های التهابی و ایجاد زخم در باکتری پروپیون می شود. آکنه یا جوش این می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود ، مانند بیش از حد پوست چرب ، عوامل ارثی یا ارثی ، بیش از حد آندروژن ، مصرف غذای ناسالم ، کمبود خواب ، قرص های ضد بارداری ، عوارض جانبی داروها و غیره. همچنین برخی مشکلات جسمی مانند بیماری کوشینگ ، کم کاری تیروئید ، سندرم تخمدان پلی کیستیک و غیره. می تواند باعث آکنه روی پوست شود. در موارد دیگر ، زنان در دوران بارداری آکنه خفیفی دارند. با این حال ، هیچ دارویی نباید برای درمان آکنه استفاده شود یا استفاده شود. آکنه اغلب پس از زایمان بهبود می یابد.


درمان های خانگی برای جوش یا آکنه

  • سیب و عسل
ترکیب سیب و عسل محبوب ترین است درمان خانگی برای از بین بردن آکنه و جای جوش.
ابتدا خمیر سیب را آماده کرده و سپس آن را با چهار یا شش قطره عسل مخلوط کنید.سپس این مخلوط را روی صورت خود بگذارید و مدتی صبر کنید و پس از مدتی صورت خود را با آب معمولی بشویید.رنگ پوست را حفظ کرده و رنگ پوست را روشن می کند.از این ترکیب 4 تا 5 بار در هفته ، t استفاده کنیدمرغ
چند روز بعدتو احساس خواهی کرد جوش یا آکنه کمتر از همیشه

  • پاپایای رسیده
پاپایای رسیده برای آکنه یا جوش بسیار مفید است.اگر صورت تمیز نباشد آکنه بیشتر احتمال دارد ، بنابراین پاپایای رسیده به تمیز نگه داشتن صورت کمک می کند.
با مخلوط کردن پاپایا رسیده ، لیمو و پودر برنج ، یک خمیر درست کنید.حالا این خمیر را روی تمام صورت خود بمالید و a را کمی مالش دهیدو بعد از مدتی صورت خود را با آب معمولی بشویید.این روش را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.برای درمان خانگی از آکنه، پاپایای رسیده شگفت انگیز است.

درمانهای خانگی
  • سیر
سیر همچنین نقش بسیار خوبی در از بین بردن آکنه دارد درمان خانگیبه سیر حاوی مواد ضد باکتریایی است که از آلوده شدن بیشتر باکتری های آکنه جلوگیری می کند.
کمی سیر را با کمی آب مخلوط کرده و خوب بچسبانید. حالا این خمیر را روی صورت آکنه بمالید ، بگذارید پنج دقیقه بماند و آن را با آب بشویید. این روش را هر روز اعمال کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

  • نارنجی
در حالی که پرتقال میوه ای خوشمزه است ، در درمان آکنه بسیار مفید است درمان خانگیبه
آب لیمو را با عدس مخلوط کرده و خمیری تهیه کنید.سپس این خمیر را به مدت 30 دقیقه روی تمام صورت خود بمالید.حالا صورت خود را با آب معمولی بشویید.ظرف چند روز نتیجه خواهید گرفت.

  • برگ نعناع
برگ نعناع ما را در برابر باکتری های مضر محافظت می کندو به ما در خنک نگه داشتن کمک می کند.بنابراین ، از برگ نعناع می توان برای درمان آکنه استفاده کرد درمان خانگیبه
هم از خمیر برگ نعنا و هم از آب میوه می توانید برای آکنه استفاده کنید.یکی از این موارد را به مدت 10 دقیقه روی آکنه صورت خود بمالید.حالا صورت خود را با آب و آب بشوییدزمان آن شما متوجه یک پر شدن جدید خواهید شد. پس از چند روز استفاده از آن ، آکنه یا جوش تا حد زیادی فروکش کرده است.


امتیاز جایزه:
یک تکه یخ را در یک پارچه تمیز بردارید و کمی روی آکنه بمالید.این روش را هر روز انجام دهید تا ببینید آیا سوزش آکنه فروکش می کند و تسکین خواهید یافت.

بنابراین ، بالاخره دیدیم که آکنه را می توان به راحتی با آن درمان کرد درمان خانگیبهمن امیدوارم از این مقاله لذت ببرید و مطمئناً برای شما مفید خواهد بود.اگر این مقاله را دوست دارید ، لطفاً آن را با همه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید