موج دوم باران در راه است


موج دوم باران در راه است

کارشناس هواشناسی استان یزد با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان ادامه دارد، گفت: موج بارشی دیگری از عصر امروز در استان آغاز می شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، احسان الله دهگانانی با اشاره به اعلام هشدار قرمز برای مناطق مختلف استان، اظهار کرد: روز گذشته برای استان یزد هشدار نارنجی دادیم اما حوالی ظهر به دلیل اینکه شاخص ها در چهار شهر افزایش یافت. تفت، مهریز، اشکذر و میبد. این به یک هشدار قرمز تبدیل شد که امروز نیز ادامه دارد.


وی با اشاره به پیش بینی وقوع سیل در شهر یزد افزود: سامانه مونسون به شدت خطرناک کار می کرد و شاهد بارندگی 75 میلی متری در شهر یزد بودیم. بیشترین میزان بارندگی خارج از شهر یزد متعلق به بنادک سادات با 64 میلی متر بوده است.


کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: پیش بینی می کنیم با تداوم این سامانه بارشی در استان در مناطق کوهستانی بافاق، بهاباد، شیرکوه، میبد و حتی در مرزهای کرمان، مهریز و خاتم بارش ها به صورت رگبار و رعد و برق آغاز شود. .


دهگانی گفت: با توجه به میزان رطوبت هوا و نفوذناپذیری خاک بر اثر بارندگی ها و گرمای هوا، ابرهای جوشانی از عصر امروز دوباره استان را فرا می گیرد و بارش ها گسترده تر می شود.


وی گفت: فردا شنبه بارندگی کمی خفیف است اما از شنبه تا اواسط هفته آینده ابر جوشان و بعد از ظهر رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.


انتهای پیام/انتهای پیام/