مهدی: بازی استقلال و سپاهان افتتاحیه فصل جدید است/ طبق برنامه لیگ در پایان اردیبهشت 1401 به پایان می رسد.


    مهدی: بازی استقلال و سپاهان افتتاحیه فصل جدید است/ طبق برنامه لیگ در پایان اردیبهشت 1401 به پایان می رسد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که بازی افتتاحیه بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور تقابل تهرانی استقلال و سپاهان خواهد بود.


به گزارش ایلنا، سهیل مهدی درباره زمان دقیق شروع لیگ برتر گفت: تلاش ما این است که فصل جدید را از 31 مرداد آغاز کنیم و با یک بازی خوب استقلال و سپاهان لیگ را افتتاح کنیم. ما آن را حفظ خواهیم کرد. 21 و 22 مرداد.


وی در خصوص حضور و تعداد تماشاگران در ورزشگاه ها نیز خاطرنشان کرد: آخرین دستورالعمل وزارت کشور و ستاد مبارزه با کرونا همان حضور 30 ​​درصدی هواداران است مگر اینکه دستورالعمل جدیدی اتخاذ شود. صادر شده. از این 30 درصد، 10 درصد متعلق به تیم مهمان است و در حال حاضر با این دستورالعمل قبلی در حال برنامه ریزی هستیم. در روز مسابقه، تصمیمات توسط گروه های مختلف گرفته می شود. مسائل فنی بازی ها را سازمان لیگ تصمیم گیری می کند اما در اداره نظم و امنیت، موضوع بر عهده ناجا و سازمان های ناظر است و معمولا نظر این عزیزان مهم است.


مهدی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه کاملی برای مسابقات وجود دارد، تصریح کرد: هنوز برای دو روز اول برنامه کاملی نداشتیم. تا هفته پانزدهم فرصت برنامه ریزی داریم و از آنجایی که قول داده بودیم نیم فصل اول لیگ را قبل از جام جهانی به پایان برسانیم، هنوز یک هفته شناور داریم و فعلا نمی توانیم برنامه کامل را اعلام کنیم. تلاش ما این است که بازی های خوب خود را به اشتراک بگذاریم. در هفته اول، استقلال – سپاهان جمعه 31 مرداد و ذوب آهن – پرسپولیس شنبه 31 مرداد به مصاف هم خواهند رفت. دو سه هفته اول به فاصله 6 تا 7 روز بازی خواهیم کرد زیرا تیم ها هنوز 100 درصد به مسابقات نرسیده اند و سپس بازی ها با فاصله 5 روز برگزار می شود.


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره مشکلات ورزشگاه آزادی گفت: یکی از تخصصی ترین سازمان های ورزشگاه سازی در کشورمان، شرکت توسعه و تجهیز است که خوشبختانه مالک ورزشگاه آزادی است. از آنها خواستیم در مورد هماهنگی های انجام شده در ورزشگاه آزادی به ما اطلاع دهند. تا الان کارهایی انجام داده اند اما هنوز گزارش جدیدی دریافت نکرده ایم. هیئت تامین استان معمولا تصمیم گیرنده مسائل ورزشگاه آزادی است و در صورت عدم رفع مشکلات اجازه برگزاری را نمی دهد. ورزشگاه آزادی کمترین دغدغه ماست اما ورزشگاه های دیگری هم هستند که مشکلات زیادی دارند.


وی در واکنش به مشکلات ورزشگاه هایی مانند وطنی و انزلی خاطرنشان کرد: به غیر از این ورزشگاه ها همچنان در حال رصد وضعیت ورزشگاه های شهرهای دیگر و پیشرفت کار در ورزشگاه های تختی آبادان، امام خمینی (ره) اراک و… هستیم. ورزشگاه مس کرمان آماده نبود و این باشگاه در حال آماده سازی ورزشگاه شهید باهنر است. ورزشگاه نفت مسجد سلیمان نیز شرایط پذیرایی بدی دارد. ما از این تحولات خوشحال نیستیم. الان دو ورزشگاه و چهار تیم لیگ برتری در تهران داریم و اگر یک تیم لیگ بازی کند برایمان سخت می شود.


مهدی در پاسخ به این سوال که چرا مراسم قرعه کشی لیگ برتر دیر برگزار شد؟، گفت: تا 12 مرداد صبر کردیم و دیدیم هفت تیم ما خارج از کشور هستند. مدیران ما باید در این مراسم حضور می یافتند و تلاش کردیم تا تیم ها بیایند.


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره صدور مجوز برای پرسپولیس و استقلال و محرومیت دو تیم در فصل آینده گفت: هنوز از کنفدراسیون فوتبال آسیا بازخوردی دریافت نکرده ایم که آیا مشخص شده که این دو تیم یا نه. هر تیم دیگری محروم خواهد شد. باید اعتراف کنیم که بعد از چند ماه رها شدن از این مشکل، شاید آینده ما سخت تر از گذشته باشد. یکی از مهم ترین مسائل این تیم ها بحث بدهی بود و حالا قطعا شرایط کار سخت شده است که یک فصل دیگر اضافه شده است.


وی در پاسخ به این سوال که ممکن است لیگ برتر تعلیق شود، خاطرنشان کرد: این ممیزی در سال های اخیر بود و هر روز شرایط سخت تر می شود. بعد از اینکه در آسیا بازی نکردیم، شاید قدم بعدی تعلیق لیگ برترمان باشد. اگر به آسیا نمی رویم چرا باید بازی کنیم؟! ما نمی توانیم از دنیا جدا باشیم. تعلیق لیگ هنوز اعلام نشده است. اگر این کار انجام می شود به دلیل اصول حرفه ای است که ما رعایت نمی کنیم.


مهدی در خصوص وضعیت تبلیغات بیرونی در فصل جدید تصریح کرد: آقای درودگر باید این موضوع را توضیح دهند و من نمی توانم دخالت کنم. مثل پارسال است اما چند باشگاه مثل پرسپولیس و استقلال و یکی دو تیم دیگر خودشان درخواست کردند.


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ که مهمان برنامه تلویزیونی “ورزگاه” بود، درباره زمان برگزاری سوپرجام گفت: برنامه ریزی ما بر اساس برنامه های تیم ملی است. برای تیم ملی برنامه 20 روزه داریم و شروع مسابقات لیگ هم با محرم مصادف شد و نتوانستیم سوپرجام را در آن تاریخ برگزار کنیم. 20 روزی که به خاطر برنامه تیم ملی به برنامه ما اضافه شد، سه هفته از تاریخ ما فاصله گرفته است.


وی در پاسخ به این سوال که لیگ کی به پایان می رسد، تاکید کرد: فکر می کنم با برنامه ای که داریم پایان اردیبهشت ماه پایان لیگ باشد. ما باید تا پایان اردیبهشت 1401 نمایندگان خود را به آسیا معرفی کنیم.


مهدی در واکنش به برگزار نشدن مراسم انتخاب بهترین های لیگ گفت: دو سال کرونا فرصت های زیادی را از ما گرفت و به جایی رساند که دیگر مراسم زیادی نداریم و مراسم زیادی برگزار نکردیم. . امیدوارم با بهبود وضعیت کرونا در روابط عمومی سازمان لیگ، برای برگزاری این مراسم نیز برنامه ریزی کنیم.


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا بخشنامه جدیدی مبنی بر اینکه تیم ها اردوی خارجی داشته اند، تصریح کرد: سازمان لیگ هیچ نظارتی در این زمینه ندارد و تصمیمات شورای برون مرزی است. . و ما هیچ تعهدی نداریم


انتهای پیام/