مهدوی کیا از مدیریت تیم امید استعفا داد


مهدوی کیا از مدیریت تیم امید استعفا داد

سرمربی تیم امید ایران تصمیم به استعفا گرفت.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مهدی مهدوی کیا، سرمربی تیم امید ایران به دلیل نبود شرایط مناسب برای ادامه همکاری تصمیم به استعفا گرفته است. مهدوی کیا روز گذشته به وضوح از شرایط همکاری موجود گلایه کرد و حالا تصمیم به ترک نیمکت تیم امید گرفت.


اردوی تیم امید ایران برای حضور در مسابقات همبستگی ملل اسلامی از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد اما همه بازیکنان مدنظر مهدوی کیا در این اردو شرکت نکردند. سرمربی 26 بازیکن را به این اردو فراخواند که در این میان باشگاه های تراکتور، سپاهان، استقلال و پرسپولیس با حضور بازیکنان خود در این اردو مخالفت کردند.


تیم امید روز گذشته در دیداری تدارکاتی به مصاف پرسپولیس رفت و بدون ۷ بازیکن از ترکیب اصلی ۴ بر ۲ شکست خورد. مهدی مهدوی کیا پس از این دیدار اعلام کرد که شرایط تیمش برای مسابقات کشورهای اسلامی به میزبانی قونیه مناسب نیست.


وی با اشاره به مشکلات موجود در تیم امید به جمع خبرنگاران گفت: من بعد از ورود از ازبکستان حرفی زدم و اگر با همین شرایط ادامه دهیم نمی توانیم به فرودگاه مهرآباد برویم چه برسد به پاریس! و این نظر من است. من اصلا از شرایط راضی نیستم و با این تیم و نیم نمی توان کاری کرد.”


سرمربی تیم امید همچنین با بیان اینکه بازی تدارکاتی مقابل پیکان با توجه به برخی بازیکنانش باعث مصدومیت شاگردانش می شود، اظهار داشت: فکر نمی کنم با این شرایط بتوان ادامه داد، همه بازیکنان آماده هستند. از سوی دیگر، بسیاری از ما بازیگران کلیدی نداریم و این روند به ما کمکی نخواهد کرد.” وی در تشریح شرایط سخت برای ادامه همکاری نیز خاطرنشان کرد: تقریباً تنها مانده ام و نمی دانم چه بگویم، در فوتبال ایران خیلی ها سعی کردند جوان گرایی کنند اما در عمل هیچکس چنین کاری نکرد.


دقایقی پس از صحبت های مهدوی کیا، مدیر رسانه ای تیم امید از ارسال درخواست این شرکت برای انصراف از بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به فدراسیون فوتبال خبر داد. مشخص است که تیم امید شرایط حضور در این مسابقات را ندارد و با توجه به تکرار عدم حمایتی که در اردوی قبل رخ داد، سرمربی تیم امید قصد دارد همکاری را متوقف کند.


پس از برکناری شهاب الدین عزیزی خادم و انتصاب میرشاد مجدی به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال در اسفندماه، مهدوی کیا با کاهش قرارداد و ادامه همکاری با تیم امید برای هدایت شاگردانش در جام ملت های آسیا و پس از آن موافقت کرد. رقابت قبل از بازی های المپیک 2024 پاریس.


در شرایط آشفته فوتبال ایران درگیر انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، بلاتکلیفی تیم امید معضل قابل توجهی بود، اما کم توجهی به اهمیت آن باعث شد تا مهدوی کیا کناره گیری کند تا چالش جدیدی برای بازیکنان این تیم ایجاد شود. تیم امید


انتهای پست/