مهاجرت ‘Ground Zero’ Sunland Park از گشت های مرزی استقبال می کند


سانلند پارک یک 17000 شهر طبقه کارگر نیومکزیکو است که در دامنه کوه کریستو ری واقع شده است و به خاطر کازینوها و پیست های مسابقه مشهور است ، اما نزدیکی آن به مرز مکزیک آن را به صفر زمین برای ده ها هزار مهاجر غیرقانونی به ایالات متحده تبدیل کرده است. ایالت ها. ایالات متحده در چند سال گذشته.

گشت های مرزی با وانت سفید و سبز و شاسی بلندها ده ها مهاجر از اکوادور و آمریکای مرکزی را رهگیری کردند ، در حالی که افراد مسن صبح جمعه برای پیاده روی و حرکت کششی به میدان اصلی ، پارک یادبود النا رفتند. دیوار مرزی نزدیک

یک مامور گشت مرزی به پست گفت که در برخی موارد ، مهاجران صبح روز جمعه از بالای سد 30 متری عبور کردند و یک مرد از ناحیه مچ پا دچار شکستگی شد. مرد دیگری از مرز دوازدهم مکزیک عبور کرد.

ترزا مونوز ، 66 ساله ، که بیش از 10 سال است در جامعه زندگی می کند ، می گوید: “من هرگز چنین چیزی ندیده بودم.” “ما همیشه شاهد عبور مردم هستیم ، اما هرگز چنین نبوده است.”

ساکنان به پست گفتند که از زمان روی کار آمدن بایدن وضعیت بدتر شده است. از ژانویه ، تعداد بیشتری از مهاجران توسط خودروهای گشت مرزی با چراغ های چشمک زن و هلیکوپترهای هوایی ردیابی شده اند. ساکنان می گویند ساعت های تاریکی ، درست قبل از سپیده دم و قبل از شروع گرمای سوزاننده 100 درجه ، زمان های متداولی برای عبور از بیابان های بیابانی در این منطقه است.

النا سانچز ساکنان پارک سانلند (چپ) و ترزا مونوز (راست) در میدان یادبود النا در سانلند پارک نیومکزیکو قدم می زنند.
ترزا مونوز ، ساکن دیرینه (راست) می گوید هرگز ندیده است که این همه مهاجر از مرز عبور کنند.
جوئل آنجل خوارز

در سال مالی 2021 ، 155،882 مهاجر در نزدیکی جامعه ای واقع در مرز مکزیک و تگزاس که توسط کوهها و بیابانهای سر به فلک کشیده احاطه شده بود ، دستگیر شدند. طبق آمار جمع آوری شده از منطقه ال پاسو گشت مرزی ، که 125000 مایل مربع را پوشش می دهد ، در سال مالی 2020 54396 مهاجر از این منطقه عبور کرده اند.

“آیا مهم است که گشت مرزی همیشه در اطراف باشد؟” عمر آخایل ، 32 ساله ، فروشنده خودروهای فرسوده که تمام عمر در پارک سانلند زندگی می کرد ، گفت. “شنیدن صدای هلیکوپتر در بالای سر اطمینان بخش است. سرانجام ، دلارهای مالیاتی ما به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد. “

مهاجران اخیراً دستگیر شده به مرکز پردازش ال پاسو دل نورت در ال پاسو ، تگزاس منتقل می شوند.
مهاجران دستگیر شده در 1 سپتامبر 2021 در مرکز پردازش ال پاسو دل نورت در حال حرکت به سمت مرکز گشت مرزی در ال پاسو ، تگزاس راهنمایی می شوند.
جوئل آنجل خوارز

عیسی پینلا 75 ساله موافقت کرد. او در 30 سال گذشته در یک جامعه کوچک مرزی زندگی کرده است. پینلا گفت که او از مکزیک برای برداشت پنبه در سال 1965 آمده است. او همچنین گفت که در کالیفرنیا کار می کرد. شش ماه پیش سرانجام او شهروند ایالات متحده شد.

و در حالی که می گفت برای مهاجرانی که هزاران مایل به طور غیرقانونی در شرایط سخت به ایالات متحده سفر می کنند ، متاسف است ، او اظهار داشت که با قانون شکنی آنها همدردی چندانی ندارد. وی گفت: “آنها به قانون احترام نمی گذارند ، آنها وحشی زنده عمل می کنند.”

شخصی در جمعه 3 سپتامبر 2021 در Elena Memorial Plaza در Sunland Park ، نیومکزیکو قدم می زند.
میدان یادبود النا در پارک سانلند ، نیومکزیکو.
جوئل آنجل خوارز

وی همچنین ناامید شد که بایدن رئیس جمهور سابق سیاست های سختگیرانه مهاجرت را لغو کرد ، از جمله دستور “ماندن در مکزیک” که باعث شد هزاران مهاجر غیر مکزیکی در مکزیک منتظر جلسات مهاجرتی در مدت کوتاهی پس از روی کار آمدن امسال باشند. ما

کارشناسان امور مهاجرت گفتند هزاران مهاجر در روزهای اولیه دولت بایدن از مرزها عبور کردند.

بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق ، کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور را در ماه مارس به عنوان معاون رئیس جمهور در امور بحران مرزی منصوب کرد و پیامی دیرهنگام ارائه داد: “نیام”.

یک بالگرد گشت مرزی آمریکا در مرز سانلند پارک نیومکزیکو در حال گشت زنی است.
بالگرد گشت مرزی در حال گشت زنی در اطراف مرز ایالات متحده و مکزیک در امتداد پارک سانلند در نزدیکی کوه کریستو ری در 1 سپتامبر 2021.
جوئل آنجل خوارز

برای پینلا و دیگر ساکنان ، سیاست بایدن کمکی برای جلوگیری از بحران نکرد. “او خیلی پیر شده است.” پینلا گفت. “برای او خیلی زیاد است فقط یک رئیس جمهور جوان با انرژی بیشتر می تواند از عهده این وضعیت برآید. ”

اخلیل ، که سحرگاه با قیصر بولدوگ خود را در کوه های اطراف گشت و گذار کرد ، از رئیس جمهور سابق ترامپ برای علاقه به این منطقه که در حصار مرزی آن سرمایه گذاری کرده است ، تشکر کرد.

وی گفت: “ترامپ واقعا خوب عمل کرد.” “مطمئناً او واقعاً جسور و بی تاب بود ، اما این چیزی بود که این کشور به آن نیاز داشت. آنچه اکنون داریم یک فاجعه است. “

دیدگاهتان را بنویسید