مقامات ایمنی در حال بررسی رابطه عاملان حادثه کلانشهر با مقامات مربوطه هستند


مقامات ایمنی در حال بررسی رابطه عاملان حادثه کلانشهر با مقامات مربوطه هستند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نگاه ما به حادثه فنی کلانشهر و اینکه مهندس ناظر در آن چه نقشی دارد و چه کسانی از آن حمایت کردند، بحثی است که مورد توجه قوه قضائیه و مراجع امنیتی است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، ریزش ساختمان شماره 2 کلانشهر باعث جان باختن بیش از 40 نفر از هموطنانمان شد و تا کنون مهم ترین علت این حادثه افزایش حجم کار است. این ساختمان و افزایش تعداد طبقات. در حالی که تعداد طبقات مجاز برای ساخت این بنا با توجه به شرایط خاک منطقه 4 طبقه بود که در نهایت مجوز ساخت 4 طبقه صادر شد و این تجمع بار اضافی منجر به ریزش ساختمان شد. ساختمان قبل از افتتاح


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، شهرداری را مقصر اجرای این تخلفات دانست چرا که شهرداری ها موظف به توجه به تذکرات مهندسان ناظر هستند.


پس از گذشت یک ماه از این حادثه دلخراش، 6 نفر از عوامل این حادثه بازداشت شدند.


محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا عمران در خصوص سقوط ساختمان شهری در آبادان و مبارزه با مقصران تاکید کرد: معتقدم برخی از تصادفات ناشی از سهل انگاری و رعایت نکردن استانداردهاست که یکی از بارزترین مصادیق تصادف شهری است. ساختمان. ناظر هم اخطار می دهد اما هیچکس جلوی کار را نمی گیرد و با متخلف برخورد نمی شود.در این زمینه بخشی معتقد است در صورت تخلف هیچ اقدامی نمی شود اما قانون متخلفان کاملا مشخص است.


وی ادامه داد: مهندس ناظر از ساختمان کلانشهر گزارش داده است. شرکتی که نظارت اولیه را انجام داده نیز مورد انتقاد است، عملکرد شهرداری در صدور پروانه و عدم توجه شهرداری به گزارش مهندسی مبنی بر عدم افزایش ارتفاع ساختمان. عده ای با نامه نگاری نسبت به تخلفات ساختمان کلانشهر هشدار داده اند اما هیچ تمایلی برای جلوگیری از آن وجود نداشته و همه می دانستند که در ساخت این ساختمان تخلفاتی صورت گرفته است و به یکدیگر نامه می نویسند اما هیچکس به این ساختمان مراجعه نکرده است. مربع.


رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه معتقدیم شهرداری در حال تخلف کامل است، گفت: وزارت شهرسازی مجبور شد پروژه را به عنوان ناظر عالی متوقف کند و عنوان ناظر عالی بود. کار خود را به درستی انجام نداده است.


رضایی کوچی با اشاره به اظهاراتی مبنی بر ارتباط مهندس ناظر و مالک ساختمان متروپل با برخی مسئولان، گفت: مراجع امنیتی در حال بازرسی هستند.


انتهای پست/