معاون دادستان کل کشور از پارک فناوری پردیس بازدید کرد


معاون دادستان کل کشور از پارک فناوری پردیس بازدید کرد

معاون حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور از پارک فناوری پردیس بازدید و در جریان چالش های پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان قرار گرفت.


به گزارش ایلنا، معاون حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور در غلامعباس تورکی در نخستین روز از هفته عدالت از پارک فناوری پردیس بازدید و با مدیران کسب و کار دیدار و از نزدیک با چالش ها و موانع آن آشنا شد.


ترکز در این بازدید گفت: سالی که به نام حمایت از بنگاه های دانش بنیان نامگذاری شده است می طلبد که همه دستگاه ها از این بنگاه ها حمایت و حمایت کنند و در صورت وجود موانع نسبت به رفع آن اقدام کنند.


وی با اشاره به اینکه فناوری های نوین محور توسعه پایدار کشور است، افزود: قطعا شرکت های دانش بنیان در این امر نقش دارند.


معاون حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت پیوند دانشگاه و صنعت گفت: پارک های علم و فناوری قطعا می توانند به افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت کمک کنند و این عدم ارتباط در حال حاضر یکی از مهم ترین چالش هاست. روبروی کشور».


وی تاکید کرد: در قوه قضاییه حمایت از شرکت های دانش بنیان را وظیفه خود می دانیم و برای کمک به توسعه کمی و کیفی آنها برنامه ریزی می کنیم.


ترکی گفت: یکی از زمینه هایی که در آن عقب هستیم خام فروشی است که ضرر و زیان به بار آورده است، شرکت های دانش بنیان با تحقیقات خود می توانند سهم بسزایی در صنعت و تولید کشور داشته باشند.


معاون دادستان کل کشور تاکید کرد: در حوزه های مختلف کشاورزی، آب، خاک، محیط زیست و آلودگی هوا و پسماندها نیازمند فناوری برای کسب و کارهای دانش بنیان هستیم.


ترکی گفت: ما در حوزه های بانکی، گمرکی، بنادر و بیمه با چالش هایی مواجه هستیم و اگر بتوانیم آن را هوشمندتر کنیم، بانک های اطلاعاتی قوی بسازیم و ارتباطات قوی بین این بانک ها ایجاد کنیم، این چالش ها تا حد زیادی برطرف می شود.


معاون دادستان کل کشور گفت: آلودگی هوای تهران چالش بزرگ و قابل توجهی است که نیازمند کمک کسب و کارهای دانش بنیان است.


وی گفت: معتقدیم سلامت مطب بدون استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی محقق نمی شود. جمع آوری پایگاه های داده به خدمات رسانی بهتر به مردم کمک می کند.


معاون دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: سازوکار نظارتی دقیق و جامعی در کشور وجود ندارد.


وی با تاکید بر لزوم هم افزایی بین شرکت های دانش بنیان گفت: موازی کاری هزینه بر است و افزایش ظرفیت به افزایش بهره وری کمک می کند.


ترک ها افزود: آمادگی داریم برای همگامی با چالش ها، پل ارتباطی میان دادستانی و پارک فناوری پردیس ایجاد کنیم. همچنین می توانیم در هفته قضات در پارک فناوری پردیس دفتر خدمات قضایی راه اندازی کنیم و راهنمایی های قانونی را به مراجعین ارائه کنیم.


انتهای پیام/