مصدومیت شوکه کننده صالح حردانی: استقلال با بحران دفاعی مواجه است؟


مصدومیت شوکه کننده صالح حردانی: استقلال با بحران دفاعی مواجه است؟

در دیدار مقابل هواداران مدافع ملی پوش استقلال تهران مصدوم شد. مصدومیتی که تاثیر بسزایی روی کادرفنی این تیم گذاشت.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران روز جمعه در دیداری دوستانه به مصاف هوادار رفت و با تساوی یک بر یک متوقف شد. دومین دیدار تدارکاتی “آبی ها” پس از پایان اردوی برون مرزی در ترکیه با مصدومیت مدافع این تیم به پایان رسید.


باشگاه استقلال پس از آن بازی اعلام کرد که صالح حردانی «به دلیل ضربه مغزی و برای جلوگیری از تشدید مصدومیت زمین بازی را ترک کرد و تحت مداوای پزشکی فوری قرار گرفت».


خبر مصدومیت حردانی که در روزهای آینده میزان دقیق آن مشخص خواهد شد، نگرانی شدید کادر فنی و هواداران استقلال را به همراه داشت.


چرا مصدومیت حردانی نگران کننده است؟


خبر مصدومیت این مدافع 23 ساله نگران کننده بود زیرا او جایگزینی در این ترکیب ندارد. حردانی تنها بازیکن استقلال در پست دفاع راست تخصصی است که در نقل و انتقالات تابستانی هیچ بازیکنی به تیم ریکاردو ساپینتو نپیوست. کوین یاماگا می‌تواند در پست وینگر راست بازی کند و رضا میرزایی هم می‌تواند در پست وینگر راست بازی کند، زیرا خرید جدید می‌تواند در سمت راست خط میانی بازی کند، اما استقلال پس از تایید جدایی وریا غفوری، بازیکنی را برای این پست جذب نکرد.


عواقب این آسیب چه بود؟


مصدومیت هاردان که بعید به نظر می رسد آنقدر جدی باشد که او را برای چند هفته دور نگه دارد، ضربه بزرگی به کادرفنی و باشگاه استقلال بود. اگر استقلال در میانه بازی های مهم لیگ برتر چنین اتفاقی می افتاد، بازیکنی نبود که بتواند جایگزین قابل اعتمادی برای حردانی باشد. استقلالی ها در نقل و انتقالات تابستانی بازیکنی را در پست هافبک جذب نکردند و اگر شرایط جذب محیبی فراهم نمی شد، با جدایی امیرحسین حسین زاده به عنوان وینگر چپ با این مشکل مواجه می شدند.


دوباره از فولاد بخرم؟


باشگاه فولاد خوزستان یکی از مشتریان جدی آرش رضاوند است اما ساپینتو با جدایی این بازیکن مخالفت کرده است. با توجه به مصدومیت شاید نظر کادر فنی درباره جدایی رضاوند تغییر کند و در صورت جذب بازیکن از تیم جواد نکونام از جدایی این بازیکن راضی باشند. مجتبی نجاریان مدافع فولاد یکی از گزینه های مطرح شده حول محور نقل و انتقالات استقلال است و با چراغ سبز سرمربی پرتغالی شاید آنها به دنبال جذب مدافع 24 ساله اهوازی باشند.


انتهای پیام/