مشکل از طرف سد معبر وانت بارها در بزرگراه خاتم الانبیاء ارومیه/مسئول: اگر فضایی برای وانت بار نباشد امکان جمع آوری آنها وجود ندارد.


مشکل سد معبر وانت بار در اتوبان خاتم الانبیاء ارومیه/مسئول: در صورت نبود جا برای وانت، جمع آوری آنها غیر ممکن است.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سد معبر بزرگراه خاتم الانبیاء ارومیه باعث ایجاد مشکل برای خودروها و ایجاد ترافیک در دایره اصلی شهر ارومیه شده است.


سد معبر در این قسمت از شهر در تمام فصول سال وجود دارد و به نظر نمی رسد برچیده شود. مسئولان شهرستان ارومیه سال هاست که در صدد ساماندهی وانت بارها بوده اند، اما به نظر می رسد ساماندهی و رفع معضل سد معبر از عهده آنها خارج است و تاکنون از جلسات ساماندهی وانت بارها نتیجه ای حاصل نشده است. و سد راه را رفع کنید. مال مردم است» در این نقطه از شهر ارومیه که از قضا ورودی شهر و یکی از پرترددترین جاده هاست، فراموش شده است.


استقرار ایستگاه های وانت بار در برخی مناطق ارومیه


مرتضی منافی عضو شورای شهر ارومیه از راه اندازی ایستگاه های وانت بار در ارومیه خبر داد و گفت: متاسفانه وانت بارها پذیرش این ایستگاه ها را ندارند.


وی همچنین از برگزاری جلسات متعدد در خصوص ساماندهی تردد وانت و کنارگذر خاتم الانبیا با مشارکت شهرداری، راهنمایی و رانندگی و ادارات مرتبط خبر داد و گفت: در این جلسات تصمیم گیری شد تا زیرگذر احداث شود. و ایستگاه انتهایی وانت ها مشخص می شود. بارهای وانت باید ساماندهی شود و در خیابان های اطراف پارک کوثر قرار گیرد.


یکی از اعضای شورای شهر ارومیه با اشاره به تصویب ساخت 2 زیرگذر در خط خاتم الانبیا گفت: با احداث این دو زیرگذر و بازگشایی معابر، سد معبر و ترافیک در محدوده رفع می شود.


300 نفر با تجارت در اتوبان خاتم الانبیا امرار معاش می کردند


سردار رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیش از 300 نفر از تجارت در این کمربندی امرار معاش می کنند، گفت: بدون فضا برای وانت ها امکان جمع آوری آنها وجود ندارد.


وی افزود: شهرداری ابتدا باید زمین و مکان مشخصی را مشخص کند که در آن اسکان می یابند و سپس تردد این افراد را به محل مشخص شده هدایت کند.


سردار جهانبخش افزود: جمع آوری بارهای وانت کار سختی نیست اما در شرایط اقتصادی کنونی جمع آوری این افراد بدون شناسایی مکان مشخص غیرممکن است.


وی یادآور شد: نبود مراکز تحویل میوه و تره بار در شهر ارومیه و تحویل آنها با قیمت مصوب و همچنین ارزان فروشی میوه با وانت، اهالی را مجبور به وانت بار کرده است.


فرمانده انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: بر اساس قانون باید حقوق اصناف و شرکت های موجود که عوارض و مالیات پرداخت می کنند حفظ شود اما این فروشندگان نیز واقعیت جامعه هستند و نمی توان در شرایط اقتصادی کنونی آنها را بیکار کرد.


وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که زمین بتنی اجرا نشود، راهداری و پلیس نمی تواند با انسداد جاده و توقف بارهای وانت برخورد کند.


انتهای پست/