مشکلات و چالش های کلی اقتصاد و صنعت کشور گریبانگیر شرکت های دانش بنیان است


مشکلات و چالش های کلی اقتصاد و صنعت کشور گریبانگیر شرکت های دانش بنیان است

دانش بنیان، رئیس هیئت مدیره شرکت عصر نانو گفت: ما نیز گرفتار مشکلات و چالش های کلی اقتصاد و صنعت کشور از جمله بی ثباتی قانون، بی ثباتی نرخ ارز و افزایش قیمت محصولات هستیم. ”


حبیب رمضان زاده، رئیس هیئت مدیره ایلنا دانش بنیان عصر نانو در گفت و گو با معرفی این شرکت به عنوان ماده فعال در تولید اسانس و عصاره های صنایع غذایی و دارویی گفت: دارو و خوراک دام. و طیور برای اولین بار در کشور این فناوری را در مقیاس بزرگ صنعتی که 100 درصد داخلی است معرفی کردیم و خوشبختانه مورد استقبال صنایع مربوطه قرار گرفت.


وی ادامه داد: در گذشته این محصول وارداتی بود اما امروز خوشبختانه ظرفیت تولید حدود 70 محصول دانش بنیان ما پاسخگوی نیاز داخلی است و نیازی به واردات نیست. هم اکنون به آلمان و کانادا نیز صادرات داریم و به سایر کشورها نیز صادرات را کامل می کنیم.


دانش بنیان، رئیس هیئت مدیره شرکت عصر نانو درباره چالش ها و چالش های پیش روی خود گفت: ما نیز متاثر از چالش ها و چالش های کلی پیش روی اقتصاد و صنعت کشور از جمله بی ثباتی قانونی، بی ثباتی نرخ ارز هستیم. و افزایش قیمت کالاها.” وی قیمت انرژی، نیروی کار، مواد اولیه و عدم امکان تامین مالی سرمایه در گردش را با هزینه متعارف و معقول عنوان کرد که امید است رفع شود.


وی بیان کرد: خوشبختانه ما به عنوان حوزه دانش و علم بسیار مورد حمایت قرار می گیریم اما شدت هزینه های تولید به قدری بالاست که باید در زمینه مسائل اقتصادی و انرژی و دستمزد و … تصمیمات کلان بگیرد.


بر اساس این گزارش؛ شرکت داروسازی دانش بنیان نانو ایج با همکاری متخصصان علوم و صنایع دارویی و بیوتکنولوژی و با بهره گیری از آخرین دانش علمی و نوآورانه علمی برای تولید محصولات دانش بنیان ایجاد شده است. این شرکت فناوری‌های ریزپوشانی را برای ترکیبات دارویی فعال، عصاره‌های گیاهی و اسانس‌ها برای افزایش پایداری، حلالیت در آب، فراهمی زیستی، انواع طعم‌ها و بوهای ناخوشایند و انواع مواد خام مایع به پودر در مقیاس بزرگ معرفی می‌کند. (چند تن در روز) محصولات دانش بنیان خود را به صنایع دارویی، تغذیه، آرایشی و بهداشتی و مکمل های غذایی عرضه می کند.انتهای پیام/