مشکلات میراث فرهنگی و اعانه در قزوین شناسایی شود


مشکلات میراث فرهنگی و اعانه در قزوین شناسایی شود

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: بحث میراث فرهنگی و کمک های بلاعوض مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده و باید تعیین تکلیف شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رجب رحمانی ظهر امروز در دیدار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با روسای دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، گفت: قزوین. استانداری که هدف از تشکیل این مجموعه رفع مشکل باغستان است


رئیس مجمع نمایندگان استان کزوین ادامه داد: مجمع نمایندگان در مسائل استانی متحد و منسجم است و مردم استان برای انقلاب فداکاری هایی کردند که باید به آن توجه شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در این نشست گفت: قزوین دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری بی نظیری است که این موقعیت در کنار شاهراه ارتباطی موقعیت خوبی را فراهم کرده است.


مهدی سراندونی ادامه داد: در زمینه زیرساخت های گردشگری با مشکل مواجه هستیم و سرمایه گذاران به دلیل کمبود گردشگر تمایلی به حضور در استان ندارند، البته مدیران استان عزم خود را جزم کرده اند تا با تسریع در توسعه گردشگری، حل کنند. این مشکل ما به یک دولت نیاز داریم.


وی بیان کرد: در خصوص باغ باید برای حفظ آن تدابیری اتخاذ کنیم، امنیت، اقتصاد و معیشت برای مدیریت استان در رابطه با باغ مهم است.


این مسئول تصریح کرد: برای اینکه بافت تاریخی حفظ شود، ابتدا باید حیات داشته باشد و در عرصه بافت تاریخی برای کمک به حفظ حیات گام برداریم.


باید به نفع شهر تصمیم گیری شود


رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین گفت: در طول یک سال فعالیت شورای شهر قزوین فکر می کردیم برای باغستان کار کرده ایم اما با توجه به صحبت هایی که در این جلسه انجام شد جای تامل دارد.


علی فرمانی ادامه داد: ما بچه ای به نام باغستان به دنیا آوردیم اما وقتی می خواهیم پول خرج کنیم می گوییم بچه من نیست و وقتی می خواهیم سود ببریم می گوییم بچه من است و او در یک وضعیت رها شده، امروز مردم ما در صحبت کردن و رفتار در جمع متخصص هستند، خسته شده اند


وی گفت: امسال سه آتش سوزی در بازار سنتی قزوین داشتیم و برای احداث ایستگاه آتش نشانی بودجه در نظر گرفتیم و اگر به دنبال منافع سازمانی هستیم باید منافع مردم را در نظر بگیریم.


این عضو شورای شهر قزوین ادامه داد: شهرستان قزوین از جمله شهرهایی است که می توان برای گردشگری اقتصادی در اولویت قرار داد و در سازمان میراث فرهنگی و تاریخی به مدیریت یکپارچه نیاز داریم اما به جای سرمایه مشکل ساز شده است. اگر مشتری دارید به ما بگویید بفروشیم، ببریمش جای دیگری.


انتهای پست/