مشکلات شایع سلامت در دوران بارداری | Prohealthshine


در دوران حاملگیبرخی از مشکلات شایع سلامتی

زنان حامله


در دوران بارداری برخی مشکلات سلامتی

در دوران حاملگی، بدن و ذهن یک دختر به طور طبیعی تغییر می کند. اکثر دختران مشکلات جسمی دارند در دوران حاملگی، بنابراین آنها نیاز به توجه بیشتری دارند تا بتوان به راحتی از آنها مراقبت کرد. بنابراین ما مشکلات و برخی راه حل ها را می شناسیم.

 • صبح

بعد از خروج از رختخواب در صبح ، تهوع شدید ، استفراغ ، سرگیجه – این عارضه حالت تهوع صبحگاهی نامیده می شود. در اولین نوزاد افزایش می یابد و در ماه های اول و دوم ، معمولاً بعد از 3 ماه ظاهر می شود. 25 درصد از زنان ممکن است به هیچ وجه این مشکل را نداشته باشند. این به دلیل افزایش سطح خاصی از هورمون ها در خون است در دوران حاملگیبه

      راههای محافظت از خود در برابر بیماری صبحگاهی

 1. صبح چند غذای خشک مانند سوخاری و غذاهای اسیدی بخورید ، بدون اینکه بیش از حد غذا بخورید.
 2. از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید ، هنگام غذا خوردن یا تماشای غذا از استفراغ غذا اجتناب کنید.می توانید با تجویز پزشک از دارو استفاده کنید.
 3. در صورت استفراغ یا کم آبی بیش از حد ، باید به دنبال سرپناه باشید.


 • پاها وارد آب می شوند

طبیعی است که پاها در دوران بارداری مقداری آب جمع کنند. هیچ چیز برای وحشت وجود ندارد و به دنبال درمان نیست.

 1. برای پاهای بلند ننشینید ، خم شوید و ابزار ندهید.
 2. از نمک اضافی در غذا خودداری کنید.
 3. می تواند بالش را در زیر استراحت یا خواب به زیر پا بدهد.
 4. اگر پا بیش از حد متورم شد ، بینایی تار شد ، سردرد یا افزایش فشار خون ، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

مشکلات شایع سلامت در دوران بارداری | Prohealthshine
زنان در دوران بارداری


 • درد در ناحیه کمر

50 درصد دختران از درد کمر رنج می برند. مسئول افزایش وزن و پوکی استخوان است. با این حال ، پوشیدن کفش های پاشنه بلند ، عفونت های ادراری یا یبوست نیز می تواند علت آن باشد. اگر پاهای خود را بلند کرده و استراحت کنید ، کمی آرامش خواهید یافت. اگر در وضعیت درست می خوابید ، از تخت سخت استفاده کنید ، دور کمر خود را ماساژ دهید ، یا اگر درد بیشتری دارید ، می توانید طبق توصیه دارو مصرف کنید.

 • تکرر ادرار

در 12-12 هفته این مشکل تحریک کننده رخ می دهد. این امر به دلیل اندازه رحم اتفاق می افتد که باعث فشار بر مثانه می شود. پس از 12 هفته ، سر نوزاد در نهایت شروع به افتادن می کند و پس از اعمال مجدد با تاول ، دوباره ظاهر می شود. اگر در ادرار تحریک یا درد وجود نداشته باشد ، جای نگرانی نیست.

 • معده درد

گاهی معده از انقباض ماهیچه منقبض می شود. معمولاً هیچ دردی وجود ندارد و بعد از مدتی از بین می رود. اما در صورت وجود درد و افزایش شدت ، به پزشک مراجعه کنید. مقابله با یبوست یا عفونت ادرار.

دیدگاهتان را بنویسید