مشکلات انسانی قبل از توسعه ساختمان های اداری حل می شود


رئیس جمهور استفاده بهینه از فضای کارگری و اداری را شرط افزایش بهره وری دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی 801 برنامه ریزی شده برای سال 1401 برسیم، باید بدانیم که شرط اجرای آن افزایش است. بهره وری و سرمایه گذاری

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی که امروز شنبه پس از سفر دولت مردمی به مناطق جنوب شرق استان تهران در شهرستان ورامینه حضور یافته بود، در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: در حال حاضر در ورامینه در حال انجام است.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از برخی محصولات نیمه تمام در نقاط مختلف شهر گفت: اینکه اجرا و تکمیل یک پروژه عمرانی یا خدماتی سال ها بیش از حد انتظار به طول انجامد غیرقابل قبول است. مثلا چرا باید اجرای پروژه قطار شهری ورامین بعد از سال ها ناتمام بماند؟

رئیس جمهور بر تسریع در رسیدگی به شناسنامه برای اتباع افغانستانی مقیم کشور تاکید کرد و گفت: افغان های مقیم ایران مهمان عزیز ما هستند اما این به معنای نامشخص بودن حضور و زندگی آنها در کشور نیست.

رئیسی از مسئولان وزارت بهداشت و همچنین استانداری تهران و ورامینه خواست تمام تلاش خود را برای تسریع در تکمیل پروژه های درمانی ورامینه به کار گیرند و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارید، ساختمان 96 تختخوابی تکمیل شد. ادامه اعطای مجوزهای تکمیلی به این پروژه که در سفر استانی به بیمارستان پیشوا رسیده است.

وی همچنین بر تسریع در تکمیل خط دوم انتقال فاضلاب شهر ورامین تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت های دستگاه های اجرایی علاوه بر تکمیل شبکه های فاضلاب، توسعه ظرفیت تامین آب شرب در بخش های مختلف است. تهران. . افزایش ظرفیت سد لار نیز یکی از اقداماتی است که می تواند به تامین مطمئن تر آب شرب استان تهران کمک کند.

رئیس جمهور از بدهی دام ها و مزارع شهرستان ورامین خبر داد و گفت: ورامین یکی از قطب های تولید کشاورزی و دامپروری است و نباید اجازه داد به این وضعیت آسیب وارد شود، بلکه باید برای تقویت و افزایش تلاش شود. کشاورزی. و دامپروری در شهرستان.

رئیسی به احداث 15 کیلومتر از جاده ورامین اشاره کرد و یادآور شد: جاده ورامین بخشی از جاده پرتردد تهران به مشهد است که با توجه به علاقه وافر مردم ایران به امام هشتم (ع) باید هر چه زودتر تکمیل شود. افزایش جریان ترافیک، ظرفیت ترافیکی این جاده را افزایش می دهد.

او گفت: «تأمین ساختمان‌های کافی برای ادارات، به‌ویژه در شهرها و مناطق جدید که با تغییر تقسیمات کشوری در حال نوسازی هستند، مهم است. افزایش اختیارات و ظرفیت برای حل مشکلات مردم نه توسعه ساختمان های اداری. . یک دفتر در ساختمان اجاره ای بهتر از نداشتن منابع کافی برای حل مشکلات مردم است.

از نظر رئیسی، ساختمان اداری زیبا و بزرگ قطعاً خوب است، اما تأمین چنین ساختمان هایی نباید به قیمت تخصیص منابع برای این موضوع باشد، نه حل مشکلات مردم.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی از مسائل از جمله ساخت ساختمان های اداری بزرگ و ساخت اتاق های جلسات در این ساختمان ها در مقطعی از کشور به روز شد اما در خوش بینانه ترین حالت می توان یک بار از این اتاق های جلسات استفاده کرد. یک ماه.” به آدرس.

رئیس جمهور استفاده بهینه از اماکن کارگری و اداری را شرط افزایش بهره وری دانست و گفت: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی 8 درصدی برنامه ریزی شده برای سال 1401 برسیم، باید بدانیم که شرط تحقق آن افزایش بهره وری است. و سرمایه گذاری

رئیسی خواستار تلاش سران دولت برای ارتقای کارایی نظام اداری شد و گفت: حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در گرو کارآمدی نظام اداری است. به عنوان مثال ساخت هزار واحد مسکونی در شرایطی که کمبود مسکن در کشور وجود دارد و حدود 12 سال است که به دلیل مشکلات اداری بین چند دستگاه بلااستفاده مانده است، نشان از درد بزرگ و فعالیت ناکارآمد اداری دارد. سیستم.

وی به پیشنهاد راه اندازی گمرک در ورامینه برای تسهیل صادرات گل و گیاه اشاره کرد و گفت: حضور گمرک در اینجا و در ایام پیک صادرات گل و گیاه مستلزم تغییر شغل است. مدیریت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بحث تصفیه فاضلاب دارای منافع اقتصادی خوبی است، تاکید کرد: تشویق به ورود بخش خصوصی به این حوزه است و هر جا که بخش خصوصی وارد نشود، بخش دولتی کار را برعهده خواهد گرفت.