مستند رضا رویگری آماده پخش شد


مستند رضا رویگری آماده پخش شد

مستند «بیننده بهار» به تهیه کنندگی ابوالفضل بیکر و کارگردانی ابوالفضل توکلی تصویری از رضا رویگری خواننده و نقاش ایرانی را در شبکه مستند به نمایش گذاشت.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، توکلی درباره این مستند گفت: «بیننده بهار» که در آذرماه 1400 فیلمبرداری شد، در 50 دقیقه به زندگی حرفه ای هنرمند ایرانی رضا رویگری می پردازد. سعی کردیم هر سه بعد هنری تصویر او را بشناسیم و آثار ارزشمندی را که خلق کرده به نمایش بگذاریم.


وی افزود: در ابتدای کار به گفت و گوی اولیه با استاد رویگری مستندساز رسیدیم که ایشان و همسرش علاقه مند بودند که در مورد زندگی حرفه ای این هنرمند بحث کنند. کار بر روی آذر 1400 آغاز شد و تولید آن تا اردیبهشت امسال ادامه داشت.


توکلی همچنین درباره ساخت این مستند گفت: ساخت این مستند تجربه سخت تری نسبت به دیگر مستندهایی بود که کار کرده ام، آقای رویگری به دلیل سکته مغزی در منزل بستری بودند و روز خوبی نداشتند و نتوانستیم به آنها خدمت کنیم. در جاهای مختلف سعی کردیم کار را مدیریت کنیم و این محدودیت زمانی و مکانی به کیفیت فیلم لطمه ای وارد نمی کند.


این کارگردان گفت: در این مستند از محل بزرگ شدن او در تجریش فیلمبرداری کردیم و حتی با یکی از همبازی هایش که اکنون یک سوپرمارکت کوچک در منطقه تجریش دارد، صحبت کردیم و همچنین درباره بازمانده های افتتاحیه بهار در میدان تجریش.” ما عکس هایی از آقای رویگری داریم که برای اولین بار به سینما رفته است.


توکلی گفت: بیشتر مردم رویگری را با خوانندگی و بازیگری می شناسند اما استاد در نقاشی هم تبحر دارد و نقاشی های بسیار زیبا و تاثیرگذاری دارد و در این مستند سعی کردیم نقاشی های او را به تصویر بکشیم.


مستند پرتره رضا رویگری تهیه کننده: ابوالفضل محمد باقر، کارگردان پروژه: جابر ماجدی، تصویربردار: ابوالفضل علایی و محمد ورزنده و مدیر تولید: امیرحسین بوجاری بود.


انتهای پیام/