مسابقات قهرمانی تکواندو کاهلر یک مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان است


مسابقات قهرمانی تکواندو کاهلر یک مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان است

تکواندوکار تیم ملی نوجوانان ایران در وزن 73 کیلوگرم مردان به مدال طلا دست یافت.


به گزارش ایلنا، امروز شنبه 24 مرداد ماه تکواندوکاران در وزن های 73- و 78- کیلوگرم پسران و 59- و 63- کیلوگرم دختران در ادامه این رقابت ها که توسط بلغارستان در حال برگزاری است به این دیدار رفتند. شهر صوفیه حریفان و رضا کلهر عنوان قهرمانی را کسب کردند.در وزن منهای 73 کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافتند.


کلهر در دیدار پایانی در 2 راند متوالی با نتایج (9 بر 3 و 11 بر 5) “دوگرو منیر فورکان” از ترکیه را شکست داد و بدون شکست حتی یک راند مقابل حریفان به مدال طلا دست یافت.


وی در دور نخست ه یینگ جی از چین تایپه را در 2 راند (14 بر 2) شکست داد و سپس کیم دو هئون از کره جنوبی را با نتیجه 16 بر 4 و 8 بر 6 شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی “اورین بسار” از قزاقستان را در 2 راند شکست داد و در مرحله نیمه نهایی “حیتم زاروتی” از مراکش را در دیداری جذاب و چشمگیر با نتیجه (11-0 و) شکست داد. برای ورود به فینال


همچنین ساگر مرادی در ادامه روز پنجم این فرصت را دارد تا یک مدال طلای دیگر را به تعداد مدال های گروه بانوان تا 63- کیلوگرم اضافه کند.


تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم این مسابقات 5 مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی با 5 مدال طلا و پرنیا سلمانی به مدال نقره تیم ملی کشورمان دست یافتند.


سیزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه 25 مردادماه در صوفیه بلغارستان ادامه دارد.


انتهای پست/