مسابقات جهانی تکواندو؛ زرین کمر قهرمان جهان شد/ تعداد مدال های ایران به 6 رسید


مسابقات جهانی تکواندو؛  زرین کمر قهرمان جهان شد/ تعداد مدال های ایران به 6 رسید

دختر تکواندوکار تیم ایران موفق شد چهارمین طلای تیم ملی کشورمان را کسب کند تا مجموع مدال های تیم اعزامی ایران به ۶ مدال برسد.


به گزارش ایلنا، پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جوانان جهان روز پنجشنبه ۱۵ مرداد در سالن «آرمتس» صوفیه آغاز شد که در آن دختران اوزان ۵۵ و ۵۹ کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند.


تیم ملی کشورمان در رقابت های امروز 3 نماینده داشت که تلاش های آنها به 2 مدال طلا منجر شد. پرنیان نوری و حنا زارین کمر 2 نمایندگان طلایی تیم ملی دختران ایران در روز سوم این رقابت ها بودند.


هانا زرینا کمر آخرین تکواندوکار کشورمان در رقابت های امروز بود که برای کسب مدال طلا در وزن منهای 59 کیلوگرم به مصاف «النا برادیچ» صربستانی رفت و مانند پیکارهای قبلی در 2 راند در ردیف با نتایج 12 بر 8 و 8: حریف را شکست داد و با شایستگی به مدال طلا دست یافت.


وی در دور نخست مقابل «رزان محمد» از اردن با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید و سپس «بوری وی» از کرواسی و «لی» از کره جنوبی را با همین نتیجه شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. زرین کمر در این مرحله در مبارزه ای تهاجمی و برتر در 2 راند متوالی با نتایج مشابه “هوئزو” از آمریکا را شکست داد و وارد دیدار فینال شد.


تیم ملی کشورمان تا پایان روز سوم موفق به کسب 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز شده است. بران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر 4 مدال طلا، محمد عرفان زارع یک ​​مدال نقره و فاطمه باقرزاده یک مدال برنز دارند. آرش زمانی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور مسابقات کنار رفتند.


این دور از مسابقات فردا یکشنبه 18 مردادماه به پایان می رسد.


انتهای پست/