مرکز تحقیقات شناسایی ساختمان های ناپایدار وزارت راه و شهرسازی / بحث و بررسی ساختمان های ناایمن کشور توسط دستگاه قضایی


مرکز تحقیقات شناسایی ساختمان های ناپایدار وزارت راه و شهرسازی / بحث و بررسی ساختمان های ناایمن کشور توسط دستگاه قضایی

تفاهم نامه ای بین لابراتوار فنی و شرکت مکانیک خاک و معاونت عمران و توسعه روستایی و ارگان های محلی و دهیاری ها به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا و مدیرکل دفتر برنامه ریزی فنی و توسعه وزارت کشور وحید گوربانی، در پاسخ به این سوال که چرا لیست ساختمان های غیراستاندارد اعلام نمی شود، مطالعه راه، مسکن و شهرسازی، اما و پاسخ به مواردی که به زودی اعلام خواهند شد


وی ادامه داد: بر اساس این تصمیمات تمامی دستگاه های ذیربط و همچنین قوه قضائیه برای شناسایی و رسیدگی به ساخت و ساز ساختمان های ناپایدار و ایمن وارد عمل خواهند شد.


مدیرکل دفتر فنی و طرح توسعه وزارت کشور با اشاره به اینکه ساختمان های شکننده چند دسته هستند، تصریح کرد: هر ساختمان شکننده ممکن است متوجه برخی مسائل مربوط به ناپایداری از جمله آتش سوزی، غرق شدن و… شود. باید گرفته شود


به گفته قربانی برخی از این ساختمان ها در زمانی ساخته شده اند که سطح استانداردهای ساخت و ساز پایین بوده و یا با استانداردهای مطلوب ساخته نشده اند و یا با تغییر برخی کاربری ها اما طبق قانون ساختمان های غیراستاندارد ساخته شده اند. باید عمومی، عمومی و خصوصی باشد. باید به صورت خصوصی شناسایی شود.


در حال حاضر گزارشی از واگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در دست نیست


مجید کیانپور، مدیرعامل آزمایشگاه مهندسی و مکانیک خاک نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره حادثه متروپل و لزوم استفاده از آزمایشگاه برای پیشگیری از این حوادث گفت: هر چه بیشتر بر کنترل کیفیت تمرکز کنیم. فرآیند، زیرا ساختمان های بهتر ساخته خواهد شد. با بهبود کیفی، ساختمان ها در واقع بیمه می شوند.


وی با اشاره به ورود آزمایشگاه فنی و شرکت مکانیک خاک به پروژه های نهضت ملی مسکن گفت: پروژه های عمرانی عمدتا به شرکت آزمایشگاه برون سپاری می شود و با توجه به شاخص مشاور طراحی و مشخصات فنی وارد پروژه می شویم.


مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مهندسی خاک افزود: در مورد این پروژه در هر استانی که اعلام همکاری می کرد درگیر پروژه نهضت ملی بودیم و در استان هایی مانند زنجان و البرز کار شروع شده است اما در تهران این کار آغاز نشده است. ”


ژیان پور درباره معرفی فناوری های نوین برای بهسازی معابر عمومی گفت: در حال حاضر در هیچ حوزه ای جاده غیراستاندارد نداریم و شرایط نگهداری را برای ارتقای کیفیت راه های عمومی ایجاد کرده ایم که هزینه های نگهداری را تا 50 درصد کاهش می دهد. ” اعلام می شوند.


وی با اشاره به واگذاری این شرکت یادآور شد: در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر واگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وجود ندارد.


انتهای پیام/